Нафта торгується на максимумах: скільки коштують Brent і WTI після публікації свіжих даних API

Вартість нафти до кінця року може піднятися до $80 за барель, прогнозують в Oversea-Chinese Banking Corp.

Ціни на нафту прискорили зростання після публікації свіжого звіту API: вартість Brent вдень ​​в середу досягає $74,36, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, вдень 16 червня серпневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $74,36 за барель (+0,50%), тоді як ціна липневих ф’ючерсів на WTI піднялася до $72,48 (+0,50%).

«Чорне золото» дорожчає на тлі публікації свіжого звіту API, згідно з яким запаси сировини в США з 7 по 11 червня скоротилися на 8,5 млн барелів.

У той же час, Американський інститут нафти повідомляє про зростання запасів бензину в Штатах на 2,9 млн барелів і збільшення обсягів дистилятів в сховищах на 2 млн барелів.

Офіційна статистика про запаси від Міненерго США очікується сьогодні ввечері. На думку експертів, відомство повідомить про тижневе зниження обсягів нафти в сховищах на 4,2 млн барелів.

Варто також зазначити, що, згідно з прогнозом найбільших сировинних трейдерів, яких цитує Financial Times, в перспективі нафтові котирування можуть піднятися до позначки $100 за барель.

Так, «вірогідним» зростання цін на сировину до даного рівня вважають в таких компаніях, як Vitol і Glencore. У Goldman Sachs взагалі прогнозують настання нового «суперциклу» на нафтовому ринку.

У Oversea-Chinese Banking Corp, в свою чергу, очікують, що на тлі глобальної вакцинації й оптимізму щодо зростання споживання вартість нафти до кінця року може піднятися до $80 за барель.

Читайте також: Дрібні витрати: ТОП-5 банківських карток для дітей

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що фахівці Міжнародного енергетичного агентства в своєму червневому звіті зберегли прогноз зростання попиту на сировину в 2021 році на рівні 5,4 млн б/д, а у 2022-му – на 3,1 млн б/д (1,3 млн б/д припаде на частку ОЕСР, а 1,8 млн б/д – на інші країни). Згідно з очікуваннями аналітиків МЕА, глобальний попит повернеться до докризового рівня наприкінці 2022-го.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)