У лютому населення забрало з банків лише 2,6% гривневих депозитів – НБУ

депозит

Ставки за гривневими депозитами у лютому в деяких випадках зростали повільно, а в деяких знижувалися.

За підсумками минулого місяця обсяг гривневих депозитів в українських банках скоротився на 3,2% у корпоративному сегменті та на 2,6% у роздрібному. Про це у традиційному експертному дайджесті у соцмережі Facebook повідомив голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин, повідомляє Banker.ua.

За словами Богдана Данилишина, у лютому обсяг депозитів у банках України впав і у роздрібному, і у корпоративному сегменті. Крім того, скорочення зачепило як гривневі, так і валютні вклади.

Так, повідомляє голова Ради НБУ, на тлі вторгнення в Україну російських військ та початку військових дій обсяг гривневих депозитів у корпоративному сегменті впав на 3,2%, а у роздрібному – на 2,6%.

Що ж до вкладів в іноземній валюті, то в бізнес-сегменті скорочення становило 7,1%, а для клієнтів-фізособ – 3,4%.

За словами Данилишина, з урахуванням того, що депозити є ключовим джерелом фондування банків, у період дії воєнного стану у структурі ресурсної бази фінустанов зростатиме частка позик НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, ставки банків за гривневими депозитами клієнтів у лютому зростали більш повільними темпами або знижувалися.

Так, зазначають у Нацбанку, на тлі надлишку ліквідності ставки для юридичних осіб минулого місяця збільшилися лише на 0,7 в. п., тоді як для фізосіб – знизилися на 0,3 в. п.

За даними регулятора, ліквідність банківської системи у вигляді залишків на коррахунках та депозитних сертифікатах НБУ на сьогоднішній день становить близько 190 млрд гривень: цього цілком достатньо для виконання платіжних розпоряджень клієнтів.

гривны

Читайте також: Вигідне партнерство: як ритейл співпрацює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що парламентський фінкомітет рекомендував депутатам ВР схвалити закон №5542-1, який передбачає стовідсоткове гарантування вкладів фізосіб на час дії воєнного стану в Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)