Наслідки COVID-19: європейські компанії недоотримали понад $100 млрд виручки

Найбільш постраждали від коронакризи в ЄС представники енергетичного сектора, компанії, що спеціалізуються на випуску авто, а також індустрія моди.

Через пандемію COVID-19 європейські компанії недоотримали понад $100 млрд виторгу. Дані, надані експертами Dow Jones, засновані на звітності компаній з ЄС за січень-травень поточного року. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали Інтерфакс.

Так, в період з січня по травень 2020 року Європейські компанії недоотримали близько $102,66 млрд виторгу. Найбільш постраждалими в даному випадку виявилися представники енергетичного сектора, компанії, що спеціалізуються на випуску авто, а також індустрія моди.

У той же час, через підвищення попиту на продукти харчування і ліки доданий виторг продуктових ритейлерів, фармацевтів та інших задіяних компаній, склав $23,87 млрд.

Що стосується втрат нафтовиків, то вони склали 40% всієї недоотриманого бізнесом ЄС виторгу – близько $41,53 млрд. Наприклад, показник Royal Dutch Shell в I кварталі впав на 29% (мінус $23,71 млрд), а Total SA, BP і Repsol за перші три місяці поточного року втратили $16,47 млрд виторгу.

Автомобільний сектор ЄС в I кварталі недоотримав $13,64 млрд виторгу, авіакомпанії недорахувалися $4,29 млрд, а люксові бренди понесли більш ніж відчутні втрати – виторг того ж LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE в січні-березні впав на $2,12 млрд.

У виграші, як згадувалося раніше, виявилися фармацевти: в ТОП-10 за темпами зростання виторгу увійшли такі європейські компанії, як Novartis AG, Merk KGaA, AstraZeneca Plc і Fresenius SE.

З продуктових ритейлерів в кризовий період найбільш успішними виявилася Ahold Delhaize з Нідерландів, а з фінансового сектора помітно досягли успіху Allianz SE (страховики), а також Barclays і UBS (банки).

Читайте також: Євробонди, хеджування та форвардні контракти: як Vodafone Україна працює з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з підрахунками аналітиків, в 2020 році на банки може лягти тягар невиплачених кредитів в розмірі $1,3 трильйона. У наступному році сума перевищить $2,1 трильйона.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)