У воєнний час назустріч клієнтам йдуть не лише банки, а й МФО – НАБУ

МФО

У МФО немає зобов’язань перед вкладниками, але вони кредитують із високим ризиком неповернення позик, зазначають у НАБУ.

У воєнний час мікрофінансові організації України йдуть назустріч клієнтам, пропонуючи їм, зокрема, можливість реструктуризації кредиту. Про це в інтерв’ю Delo.ua заявила голова ради Незалежної Асоціації Банків України Олена Коробкова, передає Banker.ua.

За словами Олени Коробкової, не лише банки, а й МФО (мікрофінансові організації) в умовах воєнного стану йдуть назустріч українцям-позичальникам. Серед запропонованих ними поблажок – реструктуризація позичок.

Як зазначає голова Ради НАБУ, з одного боку, МФО не залучають депозити, і вони не мають зобов’язань перед вкладниками. У цьому сенсі мікрофінансовим організаціям дещо легше, ніж банкам. З іншого боку, МФО кредитують клієнтів, маючи великі ризики неповернення позик.

«Фінкомпанії працюють у більш ризикованому полі. Надають короткострокові готівкові кредити, за якими очікується високий рівень дефолту», – пояснює Олена Коробкова.

За її словами, йдеться про кредитування клієнтів, які отримали відмову в банках, або таких, які не можуть підтвердити доходи і, отже, розраховувати на позитивне рішення.

«Багато хто з цих клієнтів сьогодні виїхали за кордон або в інші області або просто втратили джерело доходу», – зазначає Олена Коробкова.

Головний Telegram-канал банкірів

В Асоціації зазначають, що звернулися із запитом про допомогу вимушеним переселенцям з України, які виїхали за кордон, до низки міжнародних банківських організацій. Насамперед йдеться про обмін готівкової гривні на місцеву валюту.

«Багато наших людей виїжджали з готівковою гривнею на руках. У Польщі, наприклад, за 100 000 гривень пропонували $1,6 тисячі, у Румунії — $1,8 тисячі, а за курсом НБУ ця сума має перевищувати $3,4 тисячі», – зазначають у НАБУ.

Варто зазначити, що завдяки останнім домовленостям між українським та польським Центробанками з 25 березня українці, які перебувають у Польщі, зможуть обмінювати готівкову гривню на польські злоті.

Окрім Польщі, назустріч українцям, які виїхали від війни, також пішли у Румунії, Угорщині, Австрії та Молдові.

НАБУ

Читайте також: Хранителі даних: ринок дата-центрів стрімко зростає

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови ради Незалежної Асоціації Банків України Олени Коробкової, в українських банках працюють люди, які, як і їхні клієнти, змушені ховатися в бомбосховищах і розуміють ситуацію, що склалася.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)