В НБУ розповіли, як підтримають банкірів і позичальників під час «жорсткого карантину»

Нацбанк розробив новий комплекс заходів, що дозволяють знизити регуляторне навантаження на фінустанови в період «січневого локдауну» і надати підтримку найбільш вразливим галузям економіки.

Регулятор продовжить підтримувати банківський сектор і позичальників під час посиленого карантину в січні – як за допомогою випробуваних раніше антикризових програм, так і шляхом впровадження нових заходів, передає Banker.ua.

За словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, заходи, запропоновані регулятором для підтримки українського банківського сектору та економіки в період посилення карантинних заходів, дозволять знизити регуляторне навантаження на фінустанови і надати підтримку найбільш вразливим галузям економіки.

Так, на додаток до заходів, які були введені регулятором раніше, НБУ рекомендує банкам реструктуризувати кредити позичальників, які зіштовхнулися з фінансовими труднощами під час посилення карантину. Фінустановам дозволено не поширювати окремі ознаки дефолту у випадку з кредитами, які будуть реструктуризовані до 30 квітня 2021 роки (для фізосіб) і до 31 травня 2021-го – для боржників-юросіб.

Також в період посиленого карантину банкам дозволено не погіршувати клас позичальника з урахуванням інформації з кредитного реєстру (до 29 квітня 2021 року), не здійснювати перевірку стану заставного майна (до 30 березня 2021) і не враховувати під час оцінки боржників-бюджетників виконання показників бюджету за 2020 -2021 рр. (до 4 січня 2023-го).

При реструктуризації заборгованості підприємств, задіяних у виробництві «зеленої» електроенергії, банки можуть не застосовувати окремі ознаки дефолту в разі проведення реструктуризації до 30 квітня 2021 роки (замість 28 лютого).

Що ж стосується управління проблемними активами, то тут фінустанови отримують повноваження на визначення цільового рівня NPLs на 2021 рік з урахуванням очікуваних наслідків карантину в короткостроковій перспективі.

Також банкам дозволено проводити стрес-тестування з застосуванням одного стрес-сценарію, що передбачає тривалий негативний економічний ефект від пандемії; надати плани відновлення діяльності в тестовому режимі до 1 березня 2021 року; не включати в плани відновлення діяльності перелік критичних функцій.

Крім цього, НБУ продовжить тестування керівників банків та кандидатів на керівні посади в режимі відеоконференції і прийматиме від фінустанов необхідні документи електронною поштою (за наявності кваліфікованого електронного підпису).

Читайте також: Найприбутковіші активи 2020 року: обираємо найкращі

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно зі свіжим Звітом НБУ, поточна криза не стала причиною суттєвого погіршення якості корпоративних портфелів українських банків: в умовах пандемії COVID-19 банківський сектор продемонстрував стійкість і продовжує сприяти відновленню економіки країни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)