«Іншого варіанту не розглядаємо»: глава НБУ заявив про готовність до роботи місії МВФ

Нацбанк продовжує реформування фінансового сектору України, виконуючи взяті на себе зобов’язання.

Подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом є стратегічно важливою для України, і іншого варіанту українська сторона не розглядає. Таку заяву озвучив глава НБУ Кирило Шевченко під час зустрічі з представниками МВФ в США, передає Banker.ua.

Український регулятор продовжує виконувати всі взяті на себе зобов’язання в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом Stand-by, зберігаючи послідовну монетарну політику, дотримуючись режимів гнучкого курсу та інфляційного таргетування, заявив Кирило Шевченко під час зустрічі з головою місії МВФ в Україні.

Також, за словами глави НБУ, на порядку денному регулятора – скорочення частки NPL, посилення реформи корпоративного управління та незалежності наглядових рад в держбанках.

Під час зустрічі з керівником регіональної групи країн-членів МВФ, в яку включено Україну, Кирило Шевченко зазначив, що Рада фінансової стабільності затвердила трирічні плани стосовно зниження частки NPL в держбанках на 305 млрд гривень, ще наприкінці червня. Протягом останніх трьох місяців державним банкам вдалося скоротити проблемну заборгованість на суму 105 млрд гривень.

За словами глави НБУ, на сьогоднішній день Україна залишається лідером серед EM за темпами зниження облікової ставки з початку пандемії COVID-19: показник на рівні 6% дозволяє українському регуляторові зберігати баланс між помірною інфляцією та стимулюванням економіки.

«Продовження співпраці з МВФ є стратегічно важливим для України. Іншого варіанту ми не розглядаємо», – зазначив Кирило Шевченко, заявивши про готовність до роботи місії в найкоротші терміни.

Читайте також: Карти з кешбек: як отримати, накопичувати та використовувати

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно із заявою заступника голови ОП Юлії Ковалів, падіння економіки України за підсумками 2020 року не перевищить 4,8%, а прогноз МВФ щодо скорочення ВВП країни більш ніж на 7% є «достатньо песимістичним» .


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)