НБУ запровадив нові лімітовані тримісячні депсертифікати під 25%

блокнот с логотипом НБУ

Також знижує ставки за депозитним сертифікатом овернайт з 23% до 20% річних

З 7 квітня Національний банк запроваджує тримісячний депозитний сертифікат під фіксовану ставку на рівні облікової ставки (25% річних), передає Banker з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Можливості банків розміщувати кошти в таких тримісячних ДС залежатимуть від обсягів сформованих ними портфелів гривневих депозитів населення з початковим терміном розміщення від трьох місяців, а також від успішності нарощення таких портфелів.

Банки матимуть змогу подавати заявки на придбання тримісячних ДС як у НБУ, так і на міжбанківському ринку в межах динамічного ліміту, що складатиметься з двох частин:

перша — це 70% від наявного в банку портфеля гривневих депозитів фізичних осіб з початковим строком погашення від трьох місяців станом на дату, що на три робочі дні передує даті придбання тримісячних ДС;

друга — помножений на мультиплікатор приріст обсягу такого портфеля гривневих депозитів фізичних осіб, починаючи з 4 квітня 2023 року. Значення мультиплікатора дорівнюватиме «3,0».

«Нацбанк залишає за собою право періодично переглядати частку портфеля депозитів та мультиплікатор, що беруться до розрахунку максимального обсягу придбання банками тримісячних ДС, з метою тонкого налаштування операційного дизайну. Це дасть змогу забезпечити належні монетарні умови для сталого зниження інфляції, поліпшення інфляційних очікувань та підтримки стійкості валютного ринку», — йдеться в повідомленні.

НБУ

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (27-31 березня)

Регулятор також зазначив, що можливість розміщувати частину своєї вільної ліквідності у тримісячних ДС в залежності від динаміки портфеля строкових депозитів фізичних осіб спонукатиме банки активніше конкурувати за вкладників, у тому числі шляхом підвищення ставок.

Депозитний сертифікат — борговий цінний папір емітований банком з метою залучення готівкових коштів. Депозитний сертифікат засвідчує здепонування пред’явником в банку певної суми на обмежений час, після закінчення якого банк емітент зобов’язаний повернути цю суму разом з вказаними відсотками. На відміну від строкового депозиту, депозитний сертифікат, як правило, може бути предметом обігу на вторинному ринку..

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ПриватБанк став одним із найприбутковіших у лютому: хто отримав найбільші збитки.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)