НБУ може підвищити облікову ставку в першому півріччі 2021 року – банкіри

Представники українських банків розповіли, чи очікують на підвищення облікової ставки НБУ, а також оцінили потенціал для зниження показника.

Українські банкіри не виключають можливості підвищення облікової ставки НБУ в перші шість місяців 2021 року, передає Banker.ua.

В рамках опитування, проведеного агентством «Інтерфакс-Україна», представники кількох українських банків допустили, що в першому півріччі 2021 року регулятор може піти на невелике підвищення облікової ставки.

На думку Романа Лепака з «Кредобанку», підвищення ключової ставки на 0,5-1,0 п.п. може статися на тлі прискорення інфляції через поступову девальвацію нацвалюти.

Збільшення показника на 0,5 п.п. припускає і глава банку «Кредитвест» Ігор Тихонов. За його словами, існує низька ймовірність того, що ставка може бути підвищена вже цього року – під час засідання НБУ 10 грудня. Але такий сценарій, за словами експерта, можливий лише в тому випадку, якщо інфляційний тренд виявиться вищим за очікування регулятора.

Сергій Колодій з «Райффайзен Банку Аваль» і Олексій Блінов з «Альфа-Банку» прогнозують перегляд ставки у бік підвищення вже в I кварталі наступного року, в той час як Микола Войтків з «Аккордбанка» припускає зростання з II кварталу.

Михайло Харчук, який представляє «УкрСиббанк», в свою чергу, не бачить підстав для «розвороту монетарної політики» НБУ. За його словами, навіть у разі прискорення інфляції підвищення облікової ставки матиме зворотний ефект і спровокує новий виток зростання цін.

При цьому більшість респондентів вважають можливість подальшого зниження облікової ставки малоймовірною. Такої думки дотримуються, в тому числі, Антон Болдирєв з «Укрексімбанку» і Оксана Шведа, що представляє банк «Кредит Дніпро».

Михайло Харчук з «УкрСиббанку», в свою чергу, вважає, що потенціал для зниження ставки є – 0,25-0,5 п.п. У той же час, експерт додає, що ефект від такого рішення з точки зору монетарної політики буде близький до нуля.

Читайте також: Чув, що Центробанки готуються до впровадження цифрових валют. Тепер буде цифрова гривня?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Нацбанку, подальший перегляд облікової ставки в 2021 році можливий в разі відхилення від інфляційної мети.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)