Пережити карантин: НБУ оновив перелік вимог до банків

На час карантину українським банкам дозволили подавати документи в електронному вигляді і застосовувати один стрес-сценарій замість трьох.

На період карантину Нацбанк пом’якшив деякі вимоги до роботи банків – як системно важливих, так і тих, що не мають такого статусу, передає Banker.ua.

Керівникам, а також кандидатам на керівні посади банків і небанківських фінустанов під час карантину дозволено не проходити тестування. Всі співбесіди з кандидатами тепер будуть проводитися за допомогою відеозв’язку.

Плюс до цього Нацбанк дозволив всім банкам, небанківським фінустановам, а також іншим особам подавати документи в електронному вигляді з накладанням на них кваліфікованого електронного підпису.

Крім того, Нацбанком були продовжені терміни введення вимог положення № 97: термін розробки та затвердження стратегії управління проблемними активами, а також оперативного плану продовжений на 6 місяців.

При цьому, НБУ наполягає, щоб українські банки вже до 30 квітня розробили план дій щодо непрацюючих активів і стягнутого майна, які були визнаними такими станом на 1 березня. Кінцевий термін впровадження вимог даного положення продовжили до 30 листопада.

Також стало відомо, що в рамках постанови №64 НБУ відклав введення декларації схильності до ризиків на 4 місяці. До того ж, банкам в 2020 році дозволено застосовувати тільки один стрес-сценарій замість трьох.

Згідно з рішенням НБУ, банки, які не мають статусу системно важливих, можуть подавати плани відновлення діяльності аж до 20 грудня 2020 року, а не до 1 жовтня, як було вирішено раніше.

Відповідні зміни, передбачені постановою правління Нацбанку №46 від 3 квітня, вже вступили в силу.

Читайте також: «Якщо нам морочать голову з документами, ми записуємо собі в блокнотик і припиняємо працювати»: Олександр Кардаков про роботу з банками

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови Нацбанку Олега Чурія, якщо до введення карантину список банків, на які скаржилися клієнти, обмежувався 33-ма фінустановами, то тепер їхня кількість зросла до 45.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)