В НБУ оприлюднили план дій на найближчі роки: до чого готуватися банкам

На 2024 рік заплановано повноцінний запуск ICAAP/ILAAP, впровадження трирівневої структури капіталу і введення нових вимог до складових капіталу та порядку відрахувань з капіталу, зазначають в Нацбанку.

У планах НБУ – подальша гармонізація українського банківського регулювання до законодавства ЄС в сфері забезпечення достатнього рівня капіталу та ліквідності. Про це Кирило Шевченко заявив під час бесіди з керівниками банків-членів FLIFI, передає Banker.ua.

За словами глави НБУ, банківський сектор країни сьогодні є «прибутковим, високоліквідним і капіталізованим». В якості одного з пріоритетів Нацбанку Кирило Шевченко вказує відновлення доступного іпотечного кредитування в Україні.

У бесіді з керівниками банків-членів FLIFI голова НБУ зазначив, що в планах регулятора – подальша гармонізація українського банківського регулювання до законодавства ЄС в сфері забезпечення достатнього рівня капіталу і ліквідності.

Також, за словами Шевченка, з 1 квітня поточного року Нацбанк запланував введення коефіцієнта чистого стабільного фінансування на рівні 80%: кожні півроку NSFR буде збільшуватися на 10 в.п. – аж до доведення показника до 100%.

Крім цього, в найближчі півроку НБУ визначить нові терміни активації буфера консервації капіталу і буфера системної важливості, а з 1 липня підвищить ваги ризику для незабезпечених споживчих кредитів до 150% (зараз – 100%).

Також в 2021 році регулятор відновлює оцінку стійкості банків України і вводить стрес-тестування 30 фінустанов, у яких зосереджено левову частку активів всієї системи. Крім того, в поточному році банки починають тестове оцінювання достатності внутрішнього капіталу та внутрішньої ліквідності.

З початку 2022 року НБУ вводить мінімальні вимоги до покриття капіталом операційного та ринкового ризиків, а з 2024-го повноцінно запускає ICAAP/ILAAP, впроваджує трирівневу структуру капіталу і вводить нові вимоги до складових капіталу та порядку відрахувань з капіталу.

Читайте також: Іпотечне кредитування в Україні оживає: ставки за іпотекою в лютому

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що регулятор оголосив про відновлення стрес-тестування українських банків: на найближчі 12 місяців заплановано перевірку 30 фінустанов.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)