НБУ вводить новий інструмент, що дозволяє пожвавити кредитування

Новий інструмент обіцяють запустити в другій половині червня, після повної підготовки депозитарної системи та техфункціоналу.

НБУ «пожвавить» довгострокове банківське кредитування шляхом введення на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки, передає Banker.ua.

За словами заступника голови Нацбанку Олега Чурія, запуск нового інструменту, який знизить процентні ризики банків і пожвавить кредитування, стане наступним кроком, спрямованим на підтримку економіки на етапі виходу з карантину. Раніше регулятор уже знизив облікову ставку до 8% і ввів довгострокове рефінансування банків терміном до 5 років.

Як же працює новий інструмент, до впровадження якого готується НБУ?

У рамках свопу одна сторона пропонує інший фіксовану процентну ставку, яка нараховується на умовну суму. Інша ж сторона пропонує плаваючу процентну ставку, яка розраховується на основі індексу міжбанківських ставок UIIR. Потім, в обумовлений термін здійснюються розрахунки сторін з обрахунку різниці процентних платежів.

Завдяки даному інструменту банки отримують можливість мінімізувати процентний ризик при кредитуванні.

У НБУ пояснюють: у порівнянні з тривалим терміном кредитів, депозити залучаються на досить короткий термін. Тому, через імовірність зміни вартості залучень фінустанови йдуть на певний ризик. Своп, в свою чергу, цей ризик усуває, зазначає регулятор.

Нацбанк же, зі свого боку, отримує можливість посилити дієвість монетарної трансмісії. Завдяки введенню свопу процентні ставки в економіці гнучко реагують на монетарні рішення регулятора і зміни у вартості ресурсів на міжбанківському кредитному ринку.

Таким чином, зазначають в Нацбанку, введення процентного свопу сприяє подальшому зниженню ставок в економіці.

Новий інструмент обіцяють запустити в другій половині червня, після приведення в повну готовність техфункціонала та депозитарної системи.

Операції будуть проводитися шляхом кількісного або цінового аукціону через Bloomberg, Refinitiv та інші програмно-технічні комплекси.

Учасниками аукціонів можуть стати банки, що уклали відповідні договори з НБУ і сформували необхідний гарантійний фонд.

Читайте також: Наталія Юсова (АКІПП): «KYC – це реальний інструмент, щоб припинити «відмивання грошей»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, за належних умов Нацбанк може опустити облікову ставку нижче 7%. При цьому він зазначає, що українська економіка повинна бути стійкою, а не «накачаною грошима, як стероїдами».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)