НБУ оприлюднив результати стрес-тестування банків в 2021 році

Незважаючи на те, що число банків з ризиками для капіталу з 2019 року істотно не змінилося, їхня потреба в капіталі значно знизилася, зазначають в НБУ.

Українські банки стійкі і готові до підвищення вимог до капіталу, але деякі фінустанови повинні вжити заходів для підвищення стійкості до можливих кризових явищ в перспективі, передає Banker.ua.

Результати оцінки стійкості банківської системи показали, що українські банки, незважаючи на минулорічну кризу, переважно стійкі і добре капіталізовані.

За даними НБУ, в 2021 році оцінювання якості активів традиційно торкнулося всіх банків. Плюс 30 найбільших фінустанов, на частку яких припадає 93% активів всієї системи, пройшли стрес-тестування.

Так, оцінка якості активів підтвердила, що банки в цілому коректно відображають якість кредитного портфеля та інші базові показники діяльності. У той же час, для низки фінустанов регулятор підняв мінімальний рівень достатності капіталу: за базовим макроекономічним сценарієм – для 10 банків, а за несприятливим – для 20.

Головний Telegram-канал банкірів

Незважаючи на те, що число банків з ризиками для капіталу з 2019 року істотно не змінилося, їхня потреба в капіталі в цей період значно знизилася: відповідно до несприятливого сценарію, еквівалент цієї потреби на початок року склав 41,7 млрд грн, а за базовим знизився майже в 7 разів – до 5,3 млрд грн.

Що ж стосується банків, в результаті тестування яких були виявлені ризики для капіталу, то, додає НБУ, потреба фінустанов в капіталі обумовлена ​​як високою вартістю і короткою терміновістю фондування, так і значними адміністративними витратами плюс незадовільним фінансовим станом окремих великих позичальників і утриманням на балансі надмірного обсягу непрофільних активів.

Також, зазначають в НБУ, в 2021 році стрес-тестування вперше включало оцінку ризику знецінення держпаперів, що оцінюються за справедливою вартістю: цей елемент ринкового ризику може реалізуватися в разі різкого зростання очікуваної прибутковості боргових цінних паперів.

За даними регулятора, для забезпечення стійкості банки повинні дотримуватися вимог щодо достатності капіталу, визначених НБУ, або вжити заходів для зниження профілю ризиків шляхом поліпшення якості кредитного портфеля, оптимізації структури активів і пасивів, а також коригування бізнес-моделі.

Читайте також: Сергій Мамедов (Глобус Банк): «Іпотека – можливість втілити в життя мрію українців про власне житло»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно із заявою регулятора, необхідний для банків рівень достатності капіталу, визначений в результаті стрес-тестування, дозволить фінустановам застрахуватися від неплатоспроможності і порушень нормативних вимог навіть в умовах кризи.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)