НБУ запустив акцію «Смілива гривня»: як допомогти Збройним силам

ВСУ

Сьогодні в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму понад 5 млрд грн.

Нацбанк запустив тримісячну благодійну акцію «Смілива гривня», в рамках якої відбуватиметься збирання коштів на підтримку Збройних Сил України, повідомляє Banker.ua.

Збір монет номіналами 10 та 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень проводитиметься по всій Україні з 1 серпня до 31 жовтня 2022 року. Принести монети можна буде до відділень Ощадбанку та ПУМБ як у Києві, так і в інших регіонах країни, в яких працюють ці банки.

Кошти, зібрані у рамках благодійної акції, будуть перераховані на потреби Збройних сил України.

За даними НБУ, на сьогоднішній день в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму понад 5 млрд грн. Даних коштів вистачило б на купівлю 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 систем HIMARS, або 50 танків Т-90 або 150 машин бойової піхоти для захисту України від російського агресора.

За словами заступника голови Нацбанку Олексія Шабана, акція «Смілива гривня» – це хороша можливість зробити свій внесок у перемогу України, яка мужньо протистоїть ворогові вже п’ять місяців.

Антон Тютюн із Ощадбанку, у свою чергу, зазначив, що назва акції «Смілива гривня» – дуже символічна.

«Сміливість стала для України та українців тією рисою, що наближає нашу перемогу у війні, і справа кожного зараз – зробити все для цього», – заявив заступник голови держбанку.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що мобілізація коштів для підтримки ЗСУ є одним із пріоритетних напрямів у роботі Нацбанку від початку повномасштабного вторгнення агресора. На спеціальний мультивалютний рахунок, відкритий регулятором 24 лютого для допомоги Армії, за п’ять місяців надійшло понад 20 млрд гривень.

Кошти на підтримку Збройних Сил надходять як від громадян та підприємств України, так і міжнародної спільноти.

монеты

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що обсяг готівки в обігу продовжує скорочуватися: протягом квітня-червня показник зменшився майже на 2% або на 11 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)