Небанківські фінустанови почнуть розкривати дані про власників: нові вимоги НБУ

У НБУ розповіли, кого стосуватимуться нові вимоги, і назвали ключові ознаки непрозорості структури власності небанківських фінустанов.

Інформація про структуру власності кожної небанківської фінустанови, що працює в Україні, повинна бути надана НБУ і опублікована на сайтах компаній до 17 червня 2021 року, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

З 17 квітня 2021 року всі небанківські фінустанови, за винятком кредитних спілок, зобов’язані подавати інформацію про свою структуру власності в НБУ і публікувати відповідні дані на своїх офіційних сайтах. Нові вимоги стосуються, в тому числі, лізингодавців та операторів поштового зв’язку, що надають окремі фінансові послуги.

Також, наголошується в повідомленні регулятора, розкривати інформацію про власників і зв’язки між ними тепер повинні всі компанії, які будуть звертатися до Нацбанку для отримання ліцензії.

Так, за даними НБУ, з завтрашнього дня небанківські фінустанови повинні надавати дані про усих ключових учасників і власників істотної участі, а також розкривати характер взаємозв’язків між ними.

Крім того, всі власники істотної участі тепер будуть узгоджувати з регулятором питання стосовно як отримання істотної участі, так і її збільшення.

Згідно з новими правилами, в структурі власності установи не повинно бути осіб, яким заборонено володіти корпоративними правами або в значній мірі впливати на діяльність компанії.

В якості маркерів непрозорості структури власності регулятор наводить такі ознаки, як:

– відсутність власників істотної участі,

– циклічна структура власності,

– використання трастових конструкцій з порушенням встановлених вимог,

– неузгодження з регулятором придбання істотної участі.

Вимоги НБУ до розкриття структур власності набувають чинності 17 квітня 2021 року. Небанківські фінустанови повинні «розкритися» протягом двох місяців – до 17 червня.

Компанії, структура власності яких має ознаки «непрозорості», зможуть виправити ситуацію протягом 6 місяців з дати вступу нових правил в силу – до 17 жовтня 2021 року, зазначають в НБУ.

Читайте також: Чув, можна непогано заробити на реферальних програмах банків. Це так?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ прийняв рішення підвищити облікову ставку до 7,5%. Даний крок, зазначають в Нацбанку, забезпечить поступове уповільнення інфляції в другій половині поточного року і повернення показника до цілі 5% в першому півріччі 2022-го.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)