Новий глава НБУ і співпраця з Україною: в МВФ розставили всі крапки над «і»

Політика поточного керівництва Нацбанку є ефективною, і наступник Якова Смолія повинен її продовжувати, вважають в МВФ.

Для продовження співпраці з МВФ і отримання фінансування в рамках програми Stand by Україна повинна виконати три ключові умови: забезпечити збереження поточної моделі управління Нацбанком, зосередитися на дотриманні принципів інфляційного таргетування і дотримуватися плаваючого валютного курсу, передає Banker.ua з посиланням на матеріали LIGA. net.

За словами офіційного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, програма співпраці України і Фонду базується на таких параметрах, як збереження поточної моделі управління НБУ, а також дотримання принципів плаваючого валютного курсу та інфляційного таргетування. І після відставки Якова Смолія з посади голови Нацбанку Україна має їх дотримуватися.

«Ми переконані в тому, що модель управління центробанком і система управління монетарними і фінансовим секторами відповідають економічним інтересам України», – зазначив Люнгман.

Офіційний представник МВФ в Україні нагадує про те, що незалежність Нацбанку не є «абстрактною концепцією», і що між незалежністю НБУ і економічними результатами простежується чіткий зв’язок.

За словами Йости Люнгмана, той факт, що керівництво Нацбанку «відверто заявляє про політичний тиск», повинен хвилювати всіх.

«Центробанк повинен бути впевнений в тому, що політичний естеблішмент захищатиме його незалежність», – додає представник МВФ.

Люнгман також звертає увагу на те, що Фонд вважає політику поточного керівництва Нацбанку ефективною, і що наступник Якова Смолія повинен її продовжувати.

Відповідаючи на питання про те, чи консультується Володимир Зеленський з Фондом в рамках затвердження кандидатів на посаду нового глави Нацбанку, Люнгман зазначив, що МВФ «концентрується на розробці політики та проведенні реформ» і «не бере участі в призначенні вищих посадових осіб держави».

Читайте також: Часто чую про послугу факторингу. Це реально допоможе бізнесу після карантину?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами постпреда МВФ в Україні Йости Люнгмана, незважаючи на те, що економічна ситуація в Україні поступово покращується, показник ВВП країни зможе прийти в норму лише до 2024 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)