Новий закон про страхування: у НБУ розповіли, що зміниться для компаній та споживачів послуг

Нова редакція Закону «Про страхування» набуває чинності наступного дня після публікації та починає працювати за два роки.

Новий закон «Про страхування», ухвалений Верховною Радою 18 листопада, змінює цілий спектр вимог щодо роботи страховиків в Україні, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Так, зазначають у Нацбанку, відповідно до нового закону змінюються вимоги до ліцензування страхових компаній: учасники ринку зможуть отримувати одну ліцензію замість цілої низки на окремі види послуг та змінювати обсяг ліцензії, додаючи нові класи або звужуючи їхній перелік. При цьому, уточнює регулятор, компанії не зможуть поєднувати послуги life та non-life-страхування.

Крім того, новий закон передбачає дотримання страховиками вимог до капіталу платоспроможності та мінімального капіталу, а також передбачає обов’язкову реєстрацію в єдиному реєстрі посередників та пропонує дієвий та чіткий механізм виходу з ринку страхових компаній.

Головний Telegram-канал банкірів

Серед нових вимог до страховиків для виходу на ринок НБУ вказує наявність у компаній прозорих структур власності та бездоганної ділової репутації. Їхнє фінансове та майнове становище має бути задовільним плюс учасники ринку повинні розкривати інформацію про всіх власників суттєвої участі та ключових учасників компанії.

Також при реєстрації страховики повинні будуть надавати регулятору трирічні плани діяльності та дотримуватись вимог до системи корпоративного управління компанією.

Плюс законом встановлюється диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків: для страховиків non-life показник становить 32 млн гривень, а для компаній зі страхування життя, страховиків з ліцензією на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та провадження діяльності зі страхування перестрахування – 48 млн грн.

Читайте також: Роман Кирилович: «Запуск франшизи не розслабляє, роботи стає більше, але вона має велику мету»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк виключив із Держреєстру фінансових установ вісім компаній: одну – на підставі власної заяви учасника ринку та сім – через відсутність у фінустанов діючих ліцензій.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)