Новини із США «розбудили» ринок дорогоцінних металів: ціна золота наближається до $1750 за унцію

Найближчим часом вартість «жовтого металу» може знизитися до $1600 за унцію, прогнозують в VanEck Gold Strategy.

Ринок дорогоцінних металів «отримав вигоду» з планів Федрезерву США зберегти свою «голубину» політику на найближчі роки: вартість золота вранці в четвер наближається до позначки $1750, передає Banker.ua.

Згідно з даними торгів, 18 березня квітневий ф’ючерс на золото подорожчав до $1748,05 (+1,22%), тоді як вартість травневого ф’ючерсу на срібло піднялася до $26,578 (+2%).

Підсумком дводенного засідання ФРС США стало збереження американським регулятором базової ставки на рівні 0-0,25% річних і рішення не підвищувати її аж до 2023 року. Також Федрезерв заявив про подальшу прихильність поточній грошово-кредитній політиці до моменту досягнення максимальної зайнятості в країні і інфляції на рівні 2%.

За словами відомого аналітика Майкла Джентіле, підтримуючим фактором для золота в перспективі стануть величезні борги, накопичені урядами різних країн як до пандемії, так і протягом 2020 року.

Так, зазначає експерт, при процентних ставках від 1% до 2% і інфляції в 4-5% негативні ставки досягнуть 3%.

«У цьому випадку ціна золота буде отримувати підтримку для зростання», – зазначає експерт.

У VanEck Gold Strategy, в свою чергу, прогнозують корекцію на ринку золота на тлі новин про вакцинацію і виділення пакету стимулів для американської економіки обсягом $1,9 трлн. Аналітики не виключають, що найближчим часом вартість «жовтого металу» може знизитися до $1600 за унцію.

Зазначимо також, що, згідно з даними НБУ, 1 грам золота в Україні сьогодні коштує 1 541.7400 гривень, грам срібла оцінюється в 23.1337 гривень, вартість платини зафіксувалася на позначці 1 070.3780 грн/грам, а паладію – 2 215.2020 грн/грам.

Читайте також: Іпотечне кредитування в Україні оживає: ставки за іпотекою в лютому

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Френк Холмс з US Global Investors радить інвесторам мати в своєму портфелі хоча б 10% золота – йдеться як про монети і злитки, так і про акції ETF-фондів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)