Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нову пам’ятну монету присвячено Дню Європи
Пам’ятна монета “День Європи” має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу.
Голова Національного банку України Андрій Пишний спільно з Послом ЄС в Україні, Головою Представництва ЄС в Україні Катаріною Матерновою презентували пам’ятну монету “День Європи”, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
Зазначається, що ця монета символізує єдність України та Європи, солідарність у боротьбі за демократію і свободу, наші спільні цінності та прагнення до мирного і процвітаючого майбутнього.
Дизайн монети створила художниця Наталія Фандікова. На аверсі по центру розміщено стилізований тризуб, символ України. Ліворуч від нього – офіційне гасло Європейського Союзу: “ЄДНІСТЬ У РІЗНОМАНІТТІ” (угорі півколом). Праворуч – квітковий орнамент, який символізує процвітання та самобутню культуру української держави.
На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено абревіатури EU та UA, які, переплітаючись, створюють візуальний символ єдності України та Європи. Дві літери “U” є, ніби одним цілим, формуючи образ нового життя, що проростає під егідою Європейського Союзу. Нижче зображено напис ДЕНЬ ЄВРОПИ / EUROPE DAY, навколо якого – дванадцять зірок так само, як і на прапорі ЄС, що символізує єдність, цілісність і гармонію народів Європи.
Придбати пам’ятну монету “День Європи” можна буде з 9 травня 2024 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. У перший день продажу в інтернет-магазині будуть доступні 25 тисяч шт. Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами. Тираж монети – до 50 000 шт.
Читайте також: Великий інвестор, який вірить в Україну. Чим особливе потенційне об’єднання «Датагруп-Volia» і lifecell
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що оновлено перелік банків та небанківських установ, включених до плану перевірок на 2024 рік.
Коментарі (0)