Чи збереже НБУ облікову ставку на рівні 25%: прогнози банкірів

график

Чи було реалізовано цілі попереднього підвищення ставки і що здійснить НБУ при подальшому прискоренні інфляції.

На сьогоднішньому засіданні НБУ збереже облікову ставку на рівні 25%. Такий прогноз у коментарях «Інтерфакс-Україна» озвучили представники українських банків, повідомляє Banker.ua.

На думку Олексія Блінова (Альфа-Банк) та Костянтина Хведчука (банк «Південний»), 21 липня облікову ставку НБУ буде збережено на рівні 25% річних.

Костянтин Хведчук зазначає, що ринок депозитів та ОВДП повільно реагував на попереднє різке підвищення ставки. Тим не менш, з метою посилення попиту на гривневі активи для збереження фінансової стабільності регулятору доведеться утримувати ставку на триваліший період часу, додають у банку «Південний».

На збереження облікової ставки на рівні 25% чекає і голова правління Юнекс Банку Іван Світек.

«Головна причина – обмежений ефект монетарної трансмісії внаслідок червневого перегляду ставки», – каже банкір.

На думку фахівця, потенціал впливу попереднього підвищення ставки й досі не вичерпано: індекс ставок UIRD хоч і зріс на 2-2,5%, залежно від термінів, але все ще значно поступається рівню інфляції. Водночас процес нарощування прибутковості депозитних вкладів в умовах профіциту ліквідності та обмеженого кредитування виявився більш інерційним, ніж передбачалося.

На думку голови правління Юнекс Банку, при подальшому прискоренні інфляції НБУ може ухвалити рішення про підвищення ставки вже під час наступного засідання.

Головний Telegram-канал банкірів

Голова правління ОТП Банку Володимир Мудрий, у свою чергу, зазначає, що рішення про перегляд облікової ставки має ухвалюватися з урахуванням можливих змін в управлінні курсом національної валюти та впливу рівня ставки на збільшення частки держави на тому чи іншому ринку.

«Згідно з логікою попереднього рішення про підвищення облікової ставки, очікується її подальше зростання навіть до 30%», – прогнозує банкір.

Відбудеться це, за словами Мудрого, через те, що цілі попереднього підвищення не було реалізовано.

«Замість стримування інфляції у червні продовжилося зростання, підвищення ставок за ОВДП та депозитами реалізувалося не більше ніж на 2%, а попит на валюту знизився», – зазначають у ОТП банку.

НБУ

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ, найбільшу загрозу для українських банків сьогодні становить реалізація кредитного ризику: за оцінками НБУ, буде втрачено не менше 20% кредитного портфеля.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)