Нацбанк продовжив термін обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок

копейки

Здати монети, що втратили статус платіжного засобу, можна буде до 30 вересня 2023 року.

Українцям дозволили обмінювати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок до осені наступного року, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

В умовах військового стану Нацбанк продовжив термін обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок ще на один рік: згідно з постановою Правління НБУ № 146, здати монети, що втратили статус платіжного засобу, можна буде до 30 вересня 2023 року.

Як зазначають у Нацбанку, завдяки цій ініціативі українці – особливо ті, які були змушені залишити країну через бойові дії – отримають більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, яких на початок місяця в обігу залишалося майже 5,7 млрд штук.

За даними НБУ, з моменту запуску процедури вилучення з обігу монет, що втратили статус платіжного засобу, було здійснено обмін майже 48 млн монет номіналами 1, 2, 5 копійок.

При цьому з березня по червень 2022 року українці принесли на обмін лише 665 000 таких монет: у березні-червні 2021-го було здійснено обмін 3,3 млн монет, що в 5 разів більше за нинішній показник.

Головний Telegram-канал банкірів

У НБУ повідомляють, що, згідно зі статистикою, найбільші обсяги вилучення монет припадають на останні два місяці до закінчення їхнього обміну.

«Отже, громадяни зможуть обміняти монети дрібних номіналів безкоштовно і без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають у обігу, у сумах, кратних 10 копійкам, у підрозділах Нацбанку та в ряді відділень уповноважених банків до 30 вересня 2023 року включно», – зазначається у повідомленні.

Йдеться про відділення таких банків, як Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк та ПУМБ.

рабочий стол

Читайте також: На користь клієнтів: хто з банків вже відновив кредитування та які кредитні продукти пропонують

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що прибуток українських банків у травні 2022-го склав 6,1 млрд гривень: фінустанови відпрацювали у плюс вперше з початку повномасштабного вторгнення російського агресора.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)