За три місяці обсяг NPL в українських банках збільшився на 12,4 млрд грн – Гетьманців

подписание документа

У парламентському фінкомітеті повідомляють про погіршення якості кредитного портфеля банків.

Обсяг NPL в українських банках знову зростає: з березня до червня показник збільшився на 12,4 млрд гривень. Про це у telegram повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, повідомляє Banker.ua.

У парламентському фінкомітеті повідомляють про погіршення якості кредитного портфеля банків.

«З 1 березня по 1 червня обсяг непрацюючих кредитів збільшився на 12,4 млрд грн, а їхня частка зросла з 26,6% до 27,6% всього кредитного портфеля», – пише Данило Гетьманцев, додаючи, що до весни 2022-го частка NPL в українських банках постійно знижувалася, починаючи із середини 2017 року.

За його словами, основні виклики, з якими стикається банківська система, пов’язані із переоцінкою застави та можливістю позичальників обслуговувати кредити.

«За оцінками НБУ, через війну банки можуть втратити до 20% кредитного портфеля», – зазначає голова фінкомітету Верховної Ради.

Водночас, додає Гетьманцев, незважаючи на війну та кризу, українські банки продовжують підтримувати кредитування економіки.

«З 23 лютого по 1 липня кредитний портфель підприємств у гривні збільшився на 5,7% або на 29,5 млрд гривень (з 519,9 млрд гривень до 549,4 млрд гривень). Загалом кредити в економіку у гривні, надані підприємствам та населенню, за цей час зросли на 2,1% або 15,6 млрд гривень», – пише Данило Гетьманцев.

Головний Telegram-канал банкірів

За його словами, основними факторами, що підтримують кредитування українського бізнесу, залишається висока гривнева ліквідність банківської системи та держпрограма пільгового кредитування МСБ «5-7-9».

«Зокрема з початку війни та станом на 18 липня за згаданою програмою надано кредитів на суму 40,8 млрд гривень, з яких майже половина пішла на підтримку аграріїв», – зазначає експерт.

Так, уточнює Гетьманцев, з моменту введення військового стану сільськогосподарським товаровиробникам було надано кредити на загальну суму 19,41 млрд грн, на антивоєнні цілі банки видали позик на 13,68 млрд грн, а як рефінанс надали 3,18 млрд грн.

3,88 млрд грн МСБ отримали в рамках антикризового кредитування і ще 0,65 млрд грн було видано на інвестиційні цілі.

гривна

Читайте також: Кандидатство в ЄС і банківські перспективи: що про це думають банкіри

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що сукупний портфель військових ОВДП у власності фізичних та юридичних осіб становить 11 785,06 млн грн, $133,4 млн та €136,5 млн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)