НБУ переглянув підходи до оцінки кредитного ризику: що змінилося

рабочий стол

Відновлено низку вимог, які були тимчасово змінені у зв’язку із запровадженням воєнного стану.

НБУ переглянув низку підходів до оцінки кредитного ризику з метою актуалізації даного процесу, недопущення втрати банками ліквідності, забезпечення їхньої стабільної діяльності та здатності належним чином виконувати зобов’язання перед вкладниками, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор відновив низку вимог у рамках Правил роботи банків № 23, які були тимчасово змінені у зв’язку із введенням в Україні військового стану.

Так, Нацбанк відновив необхідність щомісячного/щоквартального погашення боргу в обсязі, не меншому, ніж сума нарахованих доходів відповідно до бухгалтерського обліку, як обов’язкової умови для оцінки активів на груповій основі та за спрощеним підходом.

Крім того, відновлено вимогу щодо розрахунку кількості днів прострочення погашення боргу з 30 червня (кількість днів прострочення погашення боргу з 25 лютого по 29 червня до уваги не прийматиметься).

Також НБУ зобов’язав банки здійснювати аналіз всієї інформації про стан застави на територіях, де велися або ведуться бойові дії. Дані про втрату або значне пошкодження застави повинні бути взяті до уваги при оцінці кредитного ризику.

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас регулятор передбачив низку додаткових заходів щодо пом’якшення вимог до оцінки кредитного ризику, дозволивши банкам не визнавати дефолт за кредитами, довгострокова реструктуризація за якими призводить до зменшення поточної вартості майбутніх грошових потоків більш ніж на 10%.

Крім того, регулятор поставив на паузу дію ознак високого кредитного ризику, визначення яких ґрунтується на фінансових результатах та борговому навантаженні позичальників.

Також НБУ скасував обмеження на здійснення операцій з обміну іноземної валюти на умовах «своп» з материнським банком/материнською фінустановою (нерезидентами) та розширив можливості банків щодо застосування спрощених підходів до оцінки кредитного ризику, заснованих на стані обслуговування (розмір кредитів юрособам, оцінку яких банк має право здійснювати на груповій основі, збільшено з 5 млн гривень до 20 млн гривень, а межа боргу за активами боржників, які банк має право оцінювати за спрощеним підходом, підвищено з 0,1% до 0,2% основного капіталу банку).

Плюс Нацбанк запровадив вимогу про визнання дефолтними знецінених активів на третій стадії зменшення корисності.

І, нарешті, НБУ вніс низку змін до Інструкції щодо порядку регулювання діяльності банків в Україні щодо зниження ваги ризику за споживчими незабезпеченими кредитами з 150% до 100%. За рахунок цього, зазначається у повідомленні, банки зможуть використати накопичений капітал на часткове покриття збитків, заподіяних діями російського агресора.

НБУ

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що Нацбанк України затвердив важливий пункт закону про платіжні послуги, основні положення якого запрацюють з другої половини 2022 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)