В банках працюють люди, які теж змушені ховатися у бомбосховищах – НАБУ

Олена Коробкова

Кредитні канікули не означають прощення боргу та не передбачають зменшення суми заборгованості, зазначають у НАБУ.

В українських банках працюють люди, які, як і їхні клієнти, змушені ховатися в бомбосховищах і розуміють ситуацію, що склалася. Про це в інтерв’ю Delo.ua заявила голова ради Незалежної Асоціації Банків України Олена Коробкова, передає Banker.ua.

За словами Олени Коробкової, щоб сьогодні перейти на кредитні канікули, позичальник має подати заявку, яка для кожного банку своя.

При цьому, зазначає голова Ради НАБУ, важливо розуміти, що кредитні канікули не означають прощення боргу та не передбачають зменшення суми заборгованості.

«Кожен банк сьогодні пропонує свої відстрочки платежів, умови щодо сплати основної суми боргу. У деяких випадках банки йдуть і на списання частини боргу», – зазначає експерт.

Так, наводить приклад Олена Коробкова, клієнт зараз виплачує 80% кредиту, а решту банк пробачає.

«Щоб отримати кредитні канікули, клієнт все ж таки має звернутися до свого банку, який вивчить ситуацію», – наполягають у НАБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними Асоціації, в умовах воєнного стану багато українських банків автоматично ввели подібні опції для своїх клієнтів. Приватбанк, наприклад, оголосив кредитні канікули до 1 червня, додає Коробкова.

За словами експерта, сьогодні закон забороняє штрафувати клієнтів-фізособ за несвоєчасне виконання зобов’язань: така неустойка, уточнює Олена Коробкова, списується. Також банки не можуть у разі невиконання зобов’язань за договорами збільшувати відсоткову ставку користування кредитом.

У той же час, заборона на підвищення ставки не стосується тих випадків, коли в договорі передбачено застосування ставки, що змінюється, або якщо підписання договору відбулося вже після початку війни.

«Втім, такі канікули – скоріше право кредитора, ніж обов’язок», – додає голова Ради НАБУ.

Крім того, зазначає експерт, нові правила не передбачають скасування відсотків за користування кредитними коштами.

За словами Коробкової, щоб перевести клієнта на кредитні канікули, банк має зрозуміти, чому позичальник не спроможний платити.

«У банках працюють люди, які теж змушені ховатися у бомбосховищах та розуміють ситуацію», – зазначають у НАБУ.

Читайте також: У будь-яку точку світу: у якому банку можна вигідно зробити міжнародні перекази

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що Фонд гарантування вкладів оголосив про введення кредитних канікул для позичальників неплатоспроможних банків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)