Нацбанк анонсував масштабне оновлення обов’язкових нормативів для страховиків

НБУ

Оновлені нормативи відповідають вимогам як страхових компаній, так і їхніх клієнтів, зазначають у НБУ.

Регулятор анонсував масштабне оновлення обов’язкових нормативів страхових компаній, повідомляє Banker.ua.

Як очікують у НБУ, завдяки оновленню нормативів вдасться підвищити якість активів українських страхових компаній, знизити рівень ризику операцій, що здійснюються страховиками, а також забезпечити належний рівень ліквідності та платоспроможності учасників ринку.

Крім того, оновлення обов’язкових нормативів послужить посиленню фінансової стабільності на ринку страхових послуг загалом, додають у Нацбанку.

В рамках майбутнього оновлення НБУ пропонує внести корективи до порядку визначення запасу платоспроможності страхових компаній (нормативного та фактичного), а також по-новому розраховувати норматив якості активів, включаючи показник кредиторської заборгованості зі страхових виплат.

Плюс регулятор виступає за зарахування дебіторської заборгованості до прийнятних активів та зміна підходу до включення активів, розміщених у банку, до складу прийнятних активів.

Головний Telegram-канал банкірів

Також пропонується змінити вимоги до мінімальної величини нормативу достатності капіталу та платоспроможності та внести корективи до обмежень на облік відстрочених аквізиційних витрат.

Оновлення обов’язкових нормативів також передбачає конкретизацію вимог щодо відповідності суми валютних активів обсягам страхових резервів, що сформовані у відповідній валюті.

Крім того, регулятор пропонує включати до суми прийнятних активів нерухомість та враховувати у складі фактичного запасу платоспроможності субординований борг (при отриманні відповідного дозволу НБУ).

Як зазначають у Нацбанку, оновлені нормативи розроблені з урахуванням міжнародного досвіду і вони відповідають реальним вимогам як страхових компаній, так і їхніх клієнтів.

Team meeting

Читайте також: Карлос де Корду (Credit Agricole Bank): «Кризові часи – це можливості для нас, адже люди прагнуть стабільності і звертаються до міжнародних банків з хорошою репутацією»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що три банки та сім фінустанов були покарані за порушення у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства у січні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)