Глава «Ощаду» пояснив, чому чимало підприємців не можуть отримати кредит в рамках «5-7-9%»

На сьогоднішній день в рамках програми «5-7-9%» «Ощадбанк» видав 448 кредитів на суму понад 385 млн гривень.

Багато хто з підприємців не може отримати кредит в рамках програми «5-7-9%» через відсутність легальних доходів та коштів, необхідних для початкового внеску. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів голова правління «Ощадбанку» Андрій Пишний.

За словами співрозмовника Banker.ua, програма пільгового кредитування «5-7-9%» є логічним продовженням програми підтримки підприємництва «Будуй своє», запущеної «Ощадбанком» в 2017 році.

«Одним з головних її (програми« Будуй своє »- прим.ред.) напрямків було і залишається максимальне здешевлення кредитів малому бізнесу за рахунок об’єднання зусиль різних інститутів, зацікавлених у підтримці підприємництва в країні», – зазначає Андрій Пишний, додаючи, що саме з цієї причини «Ощадбанк» одним з перших підключився до програми «5-7-9%».

За його словами, на сьогоднішній день в рамках «5-7-9%» «Ощадбанк» видав 448 кредитів на суму понад 385 млн гривень.

«Частка «Ощаду» серед всіх банків-учасників програми в частині інвестиційних кредитів – 25%. Більше 90% виданого нами фінансування – це кредити саме на інвестиційні проекти, спрямовані на розвиток підприємництва та створення нових робочих місць», – каже глава фінустанови.

Також, уточнює Андрій Пишний, за виданими в рамках програми кредитами клієнти «Ощаду» отримали від держави компенсацію відсоткової ставки на суму понад 2 млн гривень.

«Найбільше фінансування отримали наші клієнти з Вінницької, Кіровоградської, Сумської, Чернівецької та Львівської областей. Основні сектори, куди пішли кредитні гроші за цією програмою, – це АПК, включаючи переробну промисловість, будівництво і торгівлю», – говорить експерт.

Що ж стосується перешкод для отримання кредитів в рамках «5-7-9%», то, за словами банкіра, вони залишаються незмінними протягом багатьох років.

«Для того, щоб підприємці співпрацювали з банками, вони повинні працювати «по-білому». Для отримання кредитів малому бізнесу потрібні бездоганна кредитна історія і ділова репутація. Наявність актуальних прострочень за кредитами, обтяжень державної виконавчої служби, арештів, заборгованості перед податковими службами автоматично унеможливлює отримання фінансування за цією програмою. Для багатьох підприємців серйозною перешкодою для отримання кредиту є відсутність грошей на перший внесок (від 20%), а також відсутність легальних доходів, достатніх для регуляторних платежів за кредитом», – додає Андрій Пишний.

Читайте також: Топ-5 найдорожчих угод M&A в першому півріччі 2020 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами голови правління «Ощадбанку» Андрія Пишного, темпи відновлення банківського сектору України, як і економіки в цілому, безпосередньо залежать від тривалості коронакризи.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)