У НБУ прогнозують ослаблення попиту на ОВДП з боку банків

За останній тиждень, протягом якого відбувся останній тендер з довгострокового рефінансу, банки наростили вкладення в держпапери на 2,2 млрд гривень, повідомляють в НБУ.

Згортання довгострокового рефінансування НБУ спровокує ще більше ослаблення попиту на ОВДП з боку банків. Такий прогноз в свіжому експертному дайджесті на своїй сторінці в Facebook озвучив глава Ради НБУ Богдан Данилишин, передає Banker.ua.

За словами експерта, низький обсяг погашень ОВДП на початку вересня і залишок коштів на рахунку уряду, що перевищує 50 млрд гривень, обумовлює скромні обсяги нових державних запозичень.

«З початку вересня відбулося два аукціони Міністерства фінансів, при яких до держбюджету було залучено лише 2,5 млрд гривень, з яких 2,0 млрд – на термін до 1 року», – зазначає Богдан Данилишин.

У той же час, додає експерт, незважаючи на достатній обсяг коштів уряду в гривні, його валютна ліквідність залишається обмеженою.

«Це створює ризики на тлі необхідності здійснення виплат за зовнішньою заборгованістю, пік яких припадає на 29 вересня», – пише глава Ради НБУ, уточнюючи, що йдеться про необхідність виплати понад $1 млрд за зовнішньою заборгованістю і понад 13 млрд гривень за ОВДП.

Головний Telegram-канал банкірів

За його словами, підвищення облікової ставки НБУ і низький попит на облігації внутрішньої держпозики стимулює Мінфін до підвищення ставок на первинному ринку.

«Середньозважена ставка державних запозичень з початку вересня склала 11,43%, що на 11 в. п. вище, ніж у серпні», – уточнює експерт, додаючи, що під час вчорашніх ОВДП-аукціонів ставки були підвищені практично за всіма строками.

У той же час, прогнозує він, згортання довгострокового рефінансування НБУ спровокує ще більше ослаблення попиту на ОВДП з боку банків.

Так, за останній тиждень, протягом якого відбувся останній тендер з довгострокового рефінансу, фінустанови наростили вкладення в держпапери на 2,2 млрд гривень плюс ОВДП-портфелі за останній тиждень збільшили юрособи (+266 млн гривень) і населення (+211 млн гривень).

«Істотно зменшили вкладення в ОВДП нерезиденти, портфель яких за тиждень скоротився майже на 2 млрд гривень і знаходиться на 7-місячному мінімумі», – додає Богдан Данилишин.

Читайте також: Діловий туризм в Україні: нові перспективи для бізнесу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ОВДП-аукціони 14 вересня дозволили поповнити державний бюджет на 1,174 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)