ОВДП-аукціони: розміщення військових облігацій принесло бюджету понад 3 млрд гривень

монеты

Найбільшим попитом 2 серпня користувалися держпапери з погашенням у вересні 2023 року.

У ході вчорашніх ОВДП-аукціонів Міністерство фінансів розмістило військових облігацій на суму понад 3 млрд гривень, передає Banker.ua з посиланням на дані прес-служби відомства.

Як повідомляють у Мінфіні, 2 серпня інвесторам було запропоновано гривневі ОВДП під 10%, 14% та 16% річних.

Облігації, погашення яких намічено на січень 2023 року, розміщувалися під 10%, а їхній продаж приніс бюджету 22,7 млн ​​грн.

ОВДП із терміном обігу 1 рік учора було розміщено на 20,4 млн грн: тут середньозважена ставка прибутковості склала 14%.

Найбільші надходження до держбюджету за підсумками вчорашніх аукціонів забезпечив продаж держпаперів із погашенням 27 вересня 2023 року. Облігації, які розміщувалися під 16%, принесли бюджету 3,07 млрд грн.

«Кожна гривня, інвестована у військові облігації, спрямовується на підтримку обороноздатності України», – нагадали інвесторам у Міністерстві фінансів.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, за словами голови відомства Сергія Марченка, Мінфін розглядає військові облігації насамперед як можливість підтримувати боєздатність української армії, а також забезпечувати виплати бюджетникам та пенсіонерам.

Що ж до нещодавнього перегляду ставок на гривневі облігації, то, зазначив міністр в інтерв’ю УНІАН, Мінфін стежить за тим, як ринок реагує на збільшення привабливості інвестицій у військові ОВДП. Водночас, за його словами, значне підвищення ставок на короткострокові випуски було б доволі ризикованим.

«По-перше, ми не збираємо стільки податків, щоб значно збільшувати ставки щодо короткострокових паперів. По-друге, навіть на нещодавно підвищені ставки ринок реагує недостатньо активно», – констатував Сергій Марченко, додаючи, що потенціал внутрішнього ринку запозичень на сьогоднішній день залишається обмеженим.

ОВГЗ-аукцион

Читайте також: Чув, що ПриватБанк та інші банки знову заговорили про ліміти. Що це означає?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з кінця лютого уряд сплатив у рамках погашення внутрішніх боргових інструментів на 30 689,5 млн гривень більше, ніж залучив за цей же період до держбюджету в ході аукціонів з розміщення ОВДП.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)