Банкіри розповіли про перспективи споживчого кредитування в 2021 році

В «Ощадбанку» спрогнозували «непростий» 2021 рік, а в «Кредобанку» пояснили, як у 2020-му змінилися вимоги фінустанов до нових позичальників.

Розвиток споживчого кредитування в 2021 році залежатиме від тривалості карантинних обмежень: клієнти зможуть реалізувати відкладений попит на товари/послуги за допомогою кредитів, коли почнеться відновлення економіки. Про це в ексклюзивному коментарі виданню Banker.ua розповів директор департаменту споживчого кредитування АТ «Кредобанк» Сергій Кірюхін.

За словами співрозмовника видання, в 2020 році ринок споживчого кредитування розвивалася хвилеподібно, і станом на листопад все ще не повернувся до «доковідних» показників. Також Сергій Кірюхін відзначає незначне падіння ставок, викликане зниженням облікової ставки НБУ та зростанням конкуренції між банками за «цільового» клієнта.

«Банки посилили вимоги до нових позичальників. Більш ретельно аналізується не тільки сам позичальник, але і перспективи галузі, в якій він працює. Як результат – може бути встановлене обмеження за сумою кредиту, терміну кредитування, кредитної історії тощо», – зазначає експерт.

За його словами, розвиток споживчого кредитування в 2021 році залежатиме від тривалості карантинних обмежень.

«Після цього економіка почне відновлюватися, клієнти зможуть реалізувати за допомогою кредитів відкладений попит на товари/послуги», – додає Сергій Кірюхін.

У свою чергу, директор департаменту роздрібного бізнесу «Ощадбанку» Валерія Малахова зазначає, що на тлі зниження споживчої активності в II кварталі, III-й був одним з найкращих за останні роки.

«Не дивлячись на карантинні обмеження, «Ощадбанк» зберіг лідерські позиції і позитивну динаміку кредитування фізосіб, зокрема, в іпотечному та автокредитуванні. З початку року видано 1100 іпотечних кредити на суму 600 млн гривень і 3310 автокредитів на суму 1,5 млрд гривень», – зазначає Валерія Малахова.

Що ж стосується перспектив 2021 року, то, на думку експерта, наступні дванадцять місяців будуть «непростими».

«Ми сподіваємося на початок зростання економіки після кризи, а також на реалізацію запланованих державних програм щодо розвитку іпотечного кредитування: в проекті державного бюджету на 2021 рік передбачено програми з іпотечного кредитування і придбання житла у фінансовий лізинг, за якими зможуть придбати житло тисячі сімей. Основними продуктами наступного року будуть іпотечне та автокредитування», – зазначила представник «Ощадбанку».

Читайте також: Банки проти коронавірусу: як фінустанови допомагають у боротьбі з епідемією

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку начальника управління розвитку карткового бізнесу та споживчого кредитування ПУАТ «КБ «Акордбанк» Олександра Кутаса, темпи кредитування в Україні можуть поновитися вже з II кварталу 2021 року.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)