Підвищення облікової ставки в 2021-му: в НБУ розповіли, скільки членів Комітету проголосували «за»

На користь підвищення облікової ставки до 8% 17 червня висловилися троє членів Комітету монетарної політики.

Під час засідання 17 червня думки членів Комітету монетарної політики НБУ щодо прогнозної траєкторії облікової ставки розділилися порівну, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення регулятора.

В процесі обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки НБУ п’ятеро членів Комітету монетарної політики (КМП) висловилися на користь подальшого підвищення показника в 2021 році з метою ослаблення інфляційного тиску.

У той же час, інші 5 учасників дискусії вважають, що для забезпечення повернення інфляції до мети 5% у 2022 році згортання антикризових монетарних заходів і попередніх епізодів підвищення ставки може бути цілком достатньо.

Варто також зазначити, що під час останнього засідання рішення про збереження облікової ставки на рівні 7,5% підтримали 7 членів КМП.

На думку учасників дискусії, з моменту останнього монетарного рішення проінфляційні ризики посилилися. У той же час, зауважують члени КМП, на травневе прискорення інфляції суттєво вплинули чинники пропозиції переважно короткострокового характеру, і вже восени, завдяки хорошим врожаям і поступовому вичерпанню ефекту низької бази порівняння, інфляція повинна сповільнитися.

Так, деякі члени Комітету заявили про доцільність перегляду ставки в липні, коли з’явиться новий макроекономічний прогноз, а динаміка світових товарних і фінансових ринків стане більш визначеною.

За підвищення облікової ставки до 8% 17 червня проголосували троє членів КМП: кілька учасників дискусії поставили під сумнів швидкоплинність поточного інфляційного шоку, тоді як деякі члени Комітету назвали підвищення облікової ставки «логічним і послідовним кроком» в умовах посилення інфляційного тиску і тривалої невизначеності в переговорах з МВФ.

При цьому кілька учасників засідання зазначили, що ризик прискорення інфляції до двознакових величин, викликаного навіть тимчасовими факторами, «загрожує нелінійним розбалансуванням очікувань».

Читайте також: Не подарунок, а прибуток: як інвестувати в дорогоцінні метали, щоб це було вигідно

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 17 червня правління Нацбанку прийняло рішення зберегти ключову ставку на рівні 7,5% і оголосило про готовність підвищувати ставку в подальшому, якщо більш істотне посилення інфляційного тиску буде загрожувати досягненню цілі 5% у 2022 році.

 


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)