ОП та Кабмін представили План економічного відновлення України: 9 ключових принципів

экономист

Економіка України будуватиметься на засадах дерегуляції та лібералізації.

Офіс Президента та Кабінет міністрів представили План економічного відновлення України, збудований на дев’яти ключових принципах. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова ОП Андрій Єрмак, повідомляє Banker.ua.

За словами Андрія Єрмака, план економічного відновлення України, розроблений Офісом Президента у співпраці з Кабміном, базується на дев’яти ключових засадах.

У якості першого принципу Офіс Президента вказує на отримання Україною повного доступу до ринків Євросоюзу та Великої сімки.

«Великобританія та країни ЄС вже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари. Чекаємо на аналогічні дії з боку урядів США, Японії, Канади», – зазначили у Зеленського.

Крім того, Україна налаштована на набуття статусу кандидата, а потім і повноправне членство у Євросоюзі.

Плюс, згідно з Планом, економіка України будуватиметься на принципах дерегуляції та лібералізації.

«За більшістю ліцензій та дозволів уже прийнято декларативний принцип для бізнесу», – пише Андрій Єрмак.

Далі за списком – налаштування логістичних маршрутів у західному напрямку: над розширенням їхньої пропускної спроможності працює Уряд, і перший подібний меморандум уже підписано між Україною та Польщею.

Головний Telegram-канал банкірів

Також План ОП та Кабміну передбачає розвиток вітчизняного ВПК, перехід від експорту сировини до переробки у галузях, що дають найбільший експортний виторг, та кліматичну модернізацію з урахуванням принципів «зеленої економіки».

Самодостатність в енергетиці, за словами Єрмака, досягатиметься збільшенням видобутку власного газу та розвитком атомної енергетики, а створенню нових робочих місць та пожвавленню підприємницької активності сприятиме локалізація не менше 60%: в оновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники.

деньги

Читайте також: Цифрова карта та платіжні гаманці: чому українцям можна не перейматися через відсутність кешу

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що прямі втрати української економіки внаслідок військової агресії з боку РФ зросли ще на $3,1 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)