Податковий борг виріс на 23 млрд грн з початку війни

гривна

Це може бути наслідком впливу комплексу факторів, у тому числі збройної агресії рф проти України

За березень-серпень 2022 року податковий борг перед зведеним бюджетом зріс на 23,3 млрд грн, передає Banker.ua з посиланням на Укрінформ.

«Щодо приросту податкового боргу зазначаємо, що, за даними інформаційно-комунікаційної системи ДПС, абсолютний приріст податкового боргу до зведеного бюджету з платежів, що контролюються органами ДПС, за березень – серпень 2022 року становить 23,3 млрд гривень», – повідомили у Податковій службі.

Головний Telegram-канал банкірів

Основними причинами приросту податкового боргу податківці називають несплату платниками податків самостійно задекларованих грошових зобов’язань та узгоджених грошових зобов’язань, донарахованих органами ДПС за результатами контрольно-перевірочної роботи.

Водночас у ДПЗ зазначають, що на період до припинення військових дій Податковим кодексом передбачені обмеження, які не дозволяють податковим органам вживати заходів для погашення податкового боргу.

гривна

Читайте також: Banker.Тижневик: що українські банки зробили за минулий тиждень (19-23 вересня)

«Можна припустити, що воєнний стан та бойові дії на території України у поєднанні з обмеженими повноваженнями органів ДПС негативно позначаються на рівні сплати податків», – констатують у Податковій службі.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в Україну приїде місія Європейського інвестиційного банку.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)