Говорити про поновлення кредитування в Україні все ще рано – банкір

график

Ринок й досі не «перетравив» підвищення облікової ставки НБУ.

Різке зростання облікової ставки та вартості фондування напевно підштовхне банки до необхідності підвищення ставок за кредитами та комісій. Про це у коментарі Фокусу заявив заступник голови правління Юнекс Банку Олексій Карчажкін, повідомляє Banker.ua.

За словами Олексія Карчажкіна, на даний момент складно судити про те, наскільки можуть бути підвищені кредитні ставки та комісії, оскільки ринок й досі не «перетравив» збільшення облікової ставки.

«Поки що ми не змінювали умови за чинними програмами для нових клієнтів – вони залишилися такими ж, як і до війни. Однак різке підвищення облікової ставки і, як наслідок, вартості фондування, напевно, призведе до необхідності збільшення ставок за кредитами, зокрема беззаставними, а також комісій», – прогнозують у Юнекс Банку.

Водночас, зазначає Олексій Карчажкін, говорити про поновлення кредитування в Україні все ще зарано.

За його словами, банки частково і вкрай обережно відновили кредитування за класичними та найменш ризиковими банківськими продуктами у травні. Йдеться про ліміти та овердрафти за картками.

«Деякі банки намагалися відновлювати програми розстрочки. Але масового поновлення креітування роздрібних клієнтів ще не відбулося», – констатує експерт.

Зараз же, додає він, в умовах крайньої невизначеності щодо вартості фондування після підвищення облікової ставки, прогнозувати подальше відновлення кредитування дуже складно.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що багато банків сьогодні не йдуть на відновлення кредитування частково через рекомендації НБУ, який зазначає, що зараз кредитний ризик є для фінустанов одним з найістотніших.

Так, йдеться у травневому «Огляді банківського сектору», поточна ситуація вимагає від банків ретельної оцінки фінансового стану боржників, виваженого використання інструментів кредитних канікул та своєчасної реструктуризації боргів для клієнтів, які цього потребують.

При цьому, додають у Нацбанку, банківські установи повинні зберігати консервативні підходи до оцінки ризиків та відображати справжній стан кредитного портфеля у звітності.

часы, деньги

Читайте також: Зарплатні проєкти онлайн з активними овердрафтами: хто з банків просуває діджитал

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за словами заступника голови НБУ Катерини Рожкової, ключовим фактором, що впливає на вартість кредитів сьогодні, є ризик війни.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)