В Україні зростає попит на бізнес-кредити: банки озвучують прогнози

banker

Регулятор опублікував результати недавнього опитування щодо умов банківського кредитування в Україні.

Українські банки очікують на покращення якості кредитних портфелів і прогнозують зростання обсягів кредитування в найближчі 12 місяців, інформує Banker.ua.

Згідно з результатами опитування, проведеного регулятором у ІV кварталі 2021 року серед представників банківських установ, в Україні зафіксовано тривале підвищення попиту на кредити з боку домогосподарств. Крім того, рекордного рівня наприкінці минулого року досяг попит на бізнес-позики: йдеться про продукти для МСП, а також короткострокові та гривневі кредити.

Так, за даними НБУ, у жовтні-грудні минулого року підприємці позичали кошти переважно для поповнення оборотного капіталу та на тлі потреби у капітальних інвестиціях.

Малий та середній бізнес охоче брав позики завдяки низьким ставкам, пропонованим банками, та пом’якшенню стандартів кредитування – у ІV кварталі було відзначено рекордне підвищення рівня схвалення заявок.

Що ж до попиту на кредити з боку фізосіб, то його підвищенню сприяло зростання витрат населення на товари тривалого споживання та покращення споживчих настроїв. За іпотекою українці охоче зверталися завдяки зниженню відсоткових ставок.

Головний Telegram-канал банкірів

За даними регулятора, попит на позики з боку фізосіб зростає 6 кварталів поспіль. Боргове навантаження домогосподарств, як і раніше, на рівні нижче середнього.

Перспективи кредитування найближчого року банкіри-учасники опитування оцінюють позитивно: 92% респондентів ставлять на зростання кредитного портфеля домогосподарств у найближчі 12 місяців, а 79% опитаних очікують збільшення обсягу та якості портфеля бізнес-позик.

У січні-березні банкіри-респонденти прогнозують зниження відсоткового ризику та продовження зростання валютного, кредитного ризику та ризику ліквідності.

У І кварталі банківські установи України не мають наміру коригувати кредитні стандарти для бізнесу, тоді як умови кредитування населення – як у випадку з іпотекою, так і при видачі споживчих позик – планують пом’якшувати.

подсчет средств

Читайте також: Колектори, банки та страхування: огляд головних фінансових законів 2021 року

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з заявою першого заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, на засіданні Правління НБУ з монетарної політики, яке відбудеться 3 березня, регулятор може підвищити облікову ставку до 11% річних.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)