Які кредити будуть найбільш популярними у 2022 році: прогнози банкірів

Business woman

Найбільш популярними у 2022-му будуть кеш-кредити, які «обійдуть» карткові та розстрочки, прогнозують банкіри.

У 2022 році кредити готівкою залишаться найбільш затребуваними, а обсяг їхньої видачі безпосередньо залежатиме від фінустанов та пропонованих ними умов кредитування. Про це у коментарі UBR.ua заявили представники українських банків, повідомляє Banker.ua.

На думку опитаних банкірів, чим більш вигідними, цікавими та простими є кредитні продукти, що пропонують клієнтам фінустанови, тим більш високого попиту можна очікувати на позики. Водночас, додають експерти, у разі подальшого підвищення облікової ставки Нацбанком відсоткові ставки на кредити також спрямуються вгору.

Як зазначають в Альфа-Банку, найбільші суми клієнти фінустанов позичають на придбання авто та меблів, оплату відпочинку та урочистих заходів, а також фінансування ремонтних робіт. При цьому банки готові видавати на споживчі цілі максимум 1 млн грн. Що ж до перспективи зміни ставок у 2022-му, то в Альфа-Банку особливих передумов для цього не бачать.

Головний Telegram-канал банкірів

Ринок кредитування України сьогодні залежить як від внутрішніх факторів, так і зовнішніх (йдеться, зокрема, і про облікову ставку НБУ).

У Юнекс Банку вважають, що значні корективи на ринку можливі на тлі масового впровадження державою пільгових програм кредитування (іпотечного, на купівлю електромобілів та на отримання освіти).

А ось у Credit Agricole вважають, що одним із найважливіших зовнішніх факторів зміни ставки за кредитами може стати поведінка конкурентів, на яку, щоб залишатися на ринку, банкам слід реагувати оперативно. Тут вважають, що у 2022-му фінустановам доведеться зосередитись на створенні для клієнта найбільш комфортних умов отримання кредиту, включаючи скорочення тимчасових витрат.

У ОТП Банку роблять ставку на те, що найбільш популярними у 2022-му будуть кредити готівкою, які з легкістю «обійдуть» розстрочки та карткові продукти. Як правило, кеш-кредити, зазначають у фінустанові, відрізняються не лише більшою сумою позики, а й відсутністю обмежень щодо мети.

подписание документов

Читайте також: За досягнутою мрією прийде нова, ще глобальніша: як Василь Хмельницький створює бізнес майбутнього в Україні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з результатами Опитування про банківське фондування, проведеного НБУ, за останній рік українські банки помітно наростили обсяги капіталу і очікують на продовження цієї тенденції в наступні 12 місяців.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)