НБУ розкрив останню інформацію про прибуток українських банків

Станом на 1 жовтня 62 з 74 платоспроможних банків України були прибутковими.

За перші дев’ять місяців поточного року українські банки заробили на 22% менше, ніж в січні-вересні 2019-го, передає Banker.ua.

Згідно з даними НБУ, з січня по вересень цього року банківський сектор України заробив 37,6 млрд гривень. Прибуток фінустанов за перші дев’ять місяців 2019 року перевищив 48 млрд гривень.

Що ж стосується результатів ІІI кварталу, то з липня по вересень банки заробили 13,8 млрд гривень – на 20% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. У той же час, прибуток, отриманий в ІІI кварталі, в 1,8 рази перевершив доходи сектору з квітня по червень.

Настільки «скромні» результати галузі регулятор пояснює не тільки зниженням бізнес-активності, падінням попиту на кредити і зростанням неплатежів, але й формуванням резервів під очікувані збитки. Якщо в зазначений період 2020 року банки сформували резерви на 20,9 млрд гривень, то за аналогічний період 2019 року сума склала 8,3 млрд грн.

Згідно з даними НБУ, темпи зростання комісійного та процентного доходів з січня по вересень 2020 року були найнижчими за останні 4 роки. Так, чистий комісійний дохід за підсумками дев’яти місяців виріс на 0,01% р/р, а чистий процентний дохід збільшився на 4,2%.

Також регулятор повідомляє про те, що станом на 1 жовтня 62 з 74 платоспроможних банків України були прибутковими. Прибуток за дев’ять місяців було сформовано переважно «ПриватБанком», якому вдалося заробити 21,3 млрд гривень (56,6% від загального прибутку) і фінустановами з іноземним капіталом (крім російського), чиї доходи склали 9,2 млрд грн.

Читайте також: Чув, що Центробанки готуються до впровадження цифрових валют. Тепер буде цифрова гривня?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з метою максимального підвищення прозорості небанківського фінансового ринку НБУ оприлюднить ще більше інформації про українські небанківські фінустанови.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)