У 2020-му «ПриватБанк» заробив на 22% менше, ніж в 2019-му: підсумки року

Збитки від курсових коливань стали результатом ризикової політики управління активами та зобов’язаннями до націоналізації, зазначають в банку.

Минулого року державний «ПриватБанк» заробив на 7,3 млрд гривень менше, ніж в 2019-му, а чистий кредитний портфель фінустанови за останні 12 місяців скоротився на 8%, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Finbalance.

З січня по грудень 2020 року прибуток «ПриватБанку» склав 25,3 млрд гривень, що на 22% менше показників «докризового» 2019-го.

Як зазначають у фінустанові, на показники чистого прибутку в 2020-му вплинуло формування банком резервів обсягом 10,2 млрд гривень на покриття юридичних ризиків та ризиків, пов’язаних з пандемією.

Переоцінка валютної позиції при цьому коштувала «Привату» 7,5 млрд гривень: збитки від курсових коливань, як зазначають в банку, стали результатом ризикової політики управління активами і зобов’язаннями до націоналізації.

«Після націоналізації «ПриватБанк» ввів чітку послідовну політику управління активами і зобов’язаннями», – уточнюють у фінустанові.

Також, зазначають в банку, чистий комісійний дохід «Привату» в 2020 році збільшився до 18,8 млрд гривень (+ 3%), тоді як показник зростання чистого процентного доходу, отриманого за рахунок здешевлення ресурсів, склав 10%.

Що ж стосується чистого кредитного портфеля «ПриватБанку», то тут протягом минулих 12 місяців було зафіксовано скорочення на 8% – до 55,0 млрд гривень. Сталося це, як пояснюють у банку, за рахунок припинення збільшення кредитних лімітів під час карантинних обмежень і через посилення вимог до позичальників.

При цьому адміністративні та операційні витрати фінустанови в 2020-му зросли на 19%, а обсяги коштів клієнтів до кінця минулого року досягли 309,5 млрд гривень (+29%).

Як зазначають в «ПриватБанку», обслуговування клієнтів і банківські операції минулого року принесли фінустанові прибуток в розмірі 27,2 млрд грн.

Читайте також: Пристрасті за ставками: експерти сперечаються про газ, депозити та кредити

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними Міністерства фінансів, лідером рейтингу первинних дилерів на ринку ОВДП в 2020 році став державний «Приватбанк».


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)