В НБУ прояснили ситуацію навколо приватизації держбанків: терміни та умови

Держава намагається скоротити свою участь в банківському секторі, але українські держбанки знаходяться на різних етапах приватизації, зазначають в НБУ.

Приватизація «Укргазбанку» вже почалася, для продажу «ПриватБанку» буде потрібно як мінімум 1-2 роки, тоді як терміни угоди по «Ощадбанку» залежать від участі фінустанови в ФГВФО. Про це в інтерв’ю FinClub повідомив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій, передає Banker.ua.

За словами Юрія Гелетія, держава намагається скоротити свою участь в банківському секторі, але українські держбанки знаходяться на різних етапах приватизації.

Так, зазначають в НБУ, приватизація «Укргазбанку» вже почалася: угоду між фінустановою і IFC, що забезпечує фіналізацію входження Міжнародної фінансової корпорації в капітал банку, вже підписано.

Що ж стосується «Привату», то для продажу цього банку буде потрібно як мінімум 1-2 роки, каже Гелетій.

«Це процес некороткострокової перспективи», – констатує заступник голови Нацбанку, додаючи, що в поточних умовах існують певні юридичні ризики, пов’язані з судовими процесами з колишніми власниками «ПриватБанку».

Приватизація ж «Ощадбанку», зазначає Гелетій, залежить від участі фінустанови в ФГВФО, яка є однією з умов продовження співпраці з ЄБРР. У той же час, додає він, для вступу «Ощаду» до Фонду гарантування вкладів потрібно вирішити питання щодо платоспроможності ФГВФО.

В НБУ розраховують, що угода «Ощаду» з ЄБРР відбудеться в поточному році: ймовірність придбання в разі прийняття необхідного закону оцінюється в більш ніж 90%.

Читайте також: СПЕКА НАБЛИЖАЄТЬСЯ: найгарячіші акції від українських банків на травень-червень

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за підсумками I кварталу ОВДП-портфель українських держбанків скоротився на 8,3 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)