Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Які банки першими зіткнуться з проблемою «непрацюючих кредитів»: думка експерта
Найкращий спосіб мінімізувати збитки під час кризи – ведення зваженої кредитної політики до кризи, вважає глава департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний».
Незважаючи на те, що частка непрацюючих кредитів на сьогоднішній день майже невідчутна, вони «проявлять себе» вже в найближчі два місяці. Про це в ексклюзивному інтерв’ю виданню Banker.ua розповів директор департаменту корпоративного бізнесу банку «Південний» Олександр Матюшенко.
За словами нашого співрозмовника, банківська система вже заговорила про зростання частки непрацюючих кредитів, і в найближчі два місяці це явище стане більш відчутним.
«В першу чергу це відчують банки, які активно кредитували фізичних осіб – ті фінансові установи, у яких частка в процентному результаті від роздрібного кредитування становить 30-40% і вище. Якщо говорити про юридичних осіб, то критичними стануть сфери, пов’язані з металургією, будівництвом, енергетикою, автомобілебудуванням, легкою промисловістю, девелопментом нерухомості, туризмом, ресторанним бізнесом», – пояснює експерт.
Олександр Матюшенко зазначає, що мінімізувати збитки в кризу можна, тільки проводячи виважену кредитну політику до кризи.
Це досягається, за словами співрозмовника Banker.ua, шляхом інвестування в сфери економіки, які приносять додаткову вартість для продукту країни, а також «в компанії, що розвиваються, з достатнім грошовим потоком на період кредитування».
Читайте також: Після карантину економіка завалиться? Всі говорять про кризу восени, нас точно чекає колапс?
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку Олександра Матюшенка, у корпоративного бізнесу в умовах поточної кризи є шанс відновитися швидше за рахунок більшого запасу міцності. Малий же і середній бізнес України ще не скоро зможуть повернутися до колишніх показників.
Коментарі (0)