МВФ переглянув прогноз зростання світової економіки на найближчі 2 роки: до чого готуватися

экономисты

Також Міжнародний валютний фонд змінив свої інфляційні прогнози.

Міжнародний валютний фонд вкотре погіршив прогноз зростання світової економіки: згідно з останньою оцінкою МВФ, 2022 року очікується уповільнення глобального економічного зростання до 3,2%, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали УНІАН.

Міжнародний валютний фонд налаштований на уповільнення зростання світової економіки у 2022 році до 3,2%. У січневому звіті МВФ уже знижував прогноз до 4,4% із жовтневих 4,9%, а у квітні озвучував очікування на рівні 3,6%.

Крім того, Фонд переглянув і оцінку глобального економічного зростання на 2023 рік: якщо в квітневому звіті МВФ прогнозувалося зростання світового ВВП на 3,6%, то в липневому очікуваний показник вказано на рівні 2,9%.

При цьому експерти Міжнародного валютного фонду припускають, що фактичні результати можуть бути гіршими, ніж ті, що озвучені в останньому прогнозі.

Пов’язано це з низкою ризиків, серед яких раптове зупинення постачання російського газу до країн ЄС, стійкий інфляційний тиск, боргові проблеми бідніших країн та вплив на економіку Китаю нових спалахів COVID-19.

Головний Telegram-канал банкірів

Також Міжнародний валютний фонд переглянув свої інфляційні очікування: згідно з новим прогнозом, у 2022 році споживчі ціни в розвинених країнах піднімуться на 6,6%, а в країнах, що розвиваються, – на 9,5%.

У МВФ зазначають, що приборкання інфляції має стати першочерговим завданням для політиків навіть за рахунок уповільнення економічної діяльності в короткостроковій перспективі. Крім того, урядам слід задіяти цільову підтримку фіскальної політики для пом’якшення впливу інфляції на найбільш уразливі верстви населення.

До кінця 2024 року, згідно з прогнозом, світова інфляція повернеться до рівнів, близьких до допандемічних.

Варто також зазначити, що МВФ прогнозує уповільнення зростання економіки США у 2022 році до 2,3%. Темпи зростання китайської економіки при цьому уповільняться до 3,3%, а показники єврозони – до 2,6%.

график

Читайте також: Легалізація діяльності українських ФОПів у країнах Європи. Практичний досвід, податкові нюанси

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що президент KSE та заступник голови НБУ закликали готуватися до важких економічних сценаріїв.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)