Айтішники, аграрії і моряки: що вони можуть отримати в українських банках

18 Жовтня 2021

Сьогодні українські банки пропонують широкий спектр послуг, при цьому персоналізовують їх під окремі категорії громадян. Наприклад, є окремі продукти для айтішників, аграріїв, моряків тощо, за якими передбачені спеціальні вигідні умови. Banker.ua вивчив, які пропозиції є на українському банківському ринку для вузьких категорій клієнтів.

Альфа Банк Україна пропонує індивідуальні умови обслуговування для моряків. Наприклад, до 7 категорій з кешбеком, обмін валюти 24/7, безкоштовне зняття готівки у всіх банкоматах світу, захист від втрати грошей, додатковий дохід на залишок за допомогою рахунку «Дохідний сейф».

Головний Telegram-канал банкірів

Також банк дає можливість оформити кредити аграріям. Наприклад, на придбання основних засобів — це інструмент фінансування, що дозволяє суб’єкту господарювання придбати транспортні засоби, обладнання, оновити парк сільськогосподарської техніки. Процентна ставка — від 15,4% річних, термін — до 5 років. А перший внесок — від 20%.

Крім того, для айтішників є можливість оформити тарифний пакет «Бізнес IT». З ним можна створити зарплатний проєкт, відкрити депозит і користуватися інтернет-банкінгом. Тариф дозволяє безкоштовно відкрити рахунок в будь-якій валюті, підключити й обслуговувати систему «Клієнт-Банк», робити безкоштовні платежі на рахунки клієнтів Альфа-Банку.

ПриватБанк пропонує різні послуги для моряків та їхніх родин. Серед них — миттєві перекази, безкоштовні карти, автоматичне зарахування зарплати тощо.

Серед пропозицій можна виділити цілодобове обслуговування в Приват24: обмін валют без комісії банку, міжнародні перекази, миттєві перекази з міжнародних карт всього світу на картки ПриватБанку. А ще автоматичне зарахування SWIFT-платежів без додаткових комісій (згідно з тарифом карти), а також безкоштовне замовлення карти з морським дизайном.

Для IT-фахівців банк пропонує пакет послуг IT Expert. Серед переваг — безкоштовне відкриття рахунку та проведення платежів в бюджет (сплата податків і т.д).

Перерахування коштів з рахунку ФОП на карту для виплат — 0,35%, а на преміальну — безкоштовно.

Також є можливість оформити безкоштовну преміальну карту Platinum/Signature. Банк пропонує три види карти — IT Expert GOLD, IT Expert Platinum і IT Expert Premium.

А для аграріїв є кілька різних пропозицій. Наприклад, сільгосптехніка в лізинг. Ставка від 0,01% річних в залежності від партнерської програми. Термін лізингу — до 5 років. Адаптований графік погашення з урахуванням сезонності бізнесу.

Або ж програма АгроКУБ — до 1 млн гривень під 14% річних.

Також є кредит на придбання сільгосптехніки: ставка від 5% річних і оплата 80% вартості кредитними коштами. Кредитна лінія «Агросезон» дає гроші на сільськогосподарські потреби строком до 36 місяців. Сума фінансування — від 500 000 грн, а ставка в гривні — від 10,5%.

Банк Креді Агріколь пропонує тарифний пакет для IT-підприємців. Як запевняють в банку, вони дозволяють економити час і створити індивідуальний пакет фінансових послуг, необхідних для підприємницької діяльності, а також для індивідуальних потреб.

Основні переваги тарифного пакета для IT-підприємців: безкоштовне відкриття поточного рахунку, пільговий тариф на продаж валюти, безкоштовна активація і обслуговування системи «Клієнт-Банк» і безкоштовне зарахування коштів на картковий рахунок.

Райффайзен Банк пропонує кілька програм для аграріїв. Перша — це кредитна лінія для запобігання дефіциту оборотних коштів. Річна ставка — 13,1-14%. Максимальні сума і термін — 37,3 млн грн до 18 місяців. Комісія складає 0,5-0,99%.

Друга — партнерські програми. Співпраця банку з дистриб’юторами сільгосптехніки й засобів захисту рослин дозволяє пропонувати клієнтам особливі умови придбання товарів, необхідних для ведення агробізнесу. Річна ставка —  0,01-14,5%. Максимальна сума аналогічна кредитної лінії — 37,3 млн грн, а ось термін збільшений до 60 місяців.

Також у банку є пропозиція для айтішників. Це преміальна карта для IT-фахівців SMART.EXE. Серед переваг — єдиний персональний менеджер, послуга «Консьєрж-сервіс» (цілодобова персональна допомога у виконанні повсякденних або ділових запитів), преміум офіси тощо. Відкриття рахунку безкоштовно, вартість обслуговування — 40 грн на місяць.

ПУМБ пропонує послуги для фрілансерів і IT-фахівців. Для цього банк створив тарифний пакет «Coder» — комплексне рішення, розроблене з урахуванням всіх потреб клієнтів — ФОП у сфері інформаційних технологій, в т.ч. фрілансерів.

А також є генеральний кредитний ліміт для аграріїв до 50 млн гривень, максимум на 60 місяців. Досвід роботи — від 3-х років, а ставка — від 15%.

УКРСИББАНК пропонує оформити тарифний пакет «ІТ підприємець» в іноземній валюті. Це тарифний план для фізичних осіб-підприємців, зайнятих у сфері інформаційних технологій, в т.ч. для фрілансерів.

Майже всі операції в рамках пакету безкоштовні: відкриття рахунку, зарахування всіх засобів, підключення і використання системи інтернет-банкінгу UKRSIB business, перерахування коштів в рамках UKRSIBBANK за ​​допомогою StarAccess (на власні рахунки та на рахунки інших клієнтів). Невелика комісія за щомісячне обслуговування в розмірі 20 грн, стягується тільки в разі, якщо протягом місяця за рахунком проводилися видаткові операції.

При цьому у клієнта буде персональний менеджер, який займається всіма важливими питаннями.

МТБ Банк пропонує оформити депозит «Морський». Ця програма розрахована спеціально на моряків. Цей депозит є валютним, а мінімальний внесок становить від 500 USD/EUR на термін від 3 до 18 місяців, процентна ставка при цьому складає 0,7-1,4%.

Вкладник може:

  • зберігати свої гроші та примножувати їх, маючи можливість вільно ними розпоряджатися;
  • за власним бажанням підключити автоматичне поповнення вкладу грошима, які надходять на поточний рахунок;
  • безкоштовно й без комісій безготівково отримати депозитні гроші через 3 місяці після відкриття депозиту.

Завдяки програмі «Морська» також можна отримати позику на оформлення трудового договору моряка або на догляд в рейс.

Пропозиція від Банку Восток спеціальна карта «IT-фахівець». Рахунок відкривається всього за 1 гривню. Оформлення карти — від 150 грн. Щомісяця також потрібно вносити від 20 грн за обслуговування.

Знімати гроші можна безкоштовно в банкоматах України та відділеннях банку. За безготівкове поповнення рахунку комісія 0,3%. Готівкове поповнення в доларах і євро не тарифікується. Також банк пропонує послугу «Накопілка» — можна отримувати відсотки на залишок коштів на карті. Наприклад, якщо залишок на кінець дня більше 100 000 грн, банк нарахує на нього до 7% річних.

Також банк пропонує кредити для моряків від 1 000 до 100 000 грн без застави. Кредит може погашати довірена особа, поки моряк в рейсі. Річна процентна ставка —  28-30%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: