Як бізнесу заробити більше: послуги еквайрингу від українських банків

02 Лютого 2022

Підприємці останнім часом все частіше прагнуть встановити платіжні термінали для отримання безготівкової оплати. Це, серед іншого, дозволяє підприємцям більше і безпечніше заробляти. В Україні є досить велика кількість банків, які надають послуги еквайрингу. Щоб вибрати відповідний варіант, Banker.ua пропонує порівняти тарифи українських банків на еквайринг та розповідає, що вони можуть дати бізнесу.

Головний Telegram-канал банкірів

Навіщо потрібен еквайринг?

Эквайринг — это возможность магазинам (онлайн и офлайн) принимать платежи с помощью карт, бесконтактных платежей и оплаты в интернете. Бизнес, который принимает оплату картой от клиентов, за каждую транзакцию платит банкам эквайринговую комиссию.

Банки зазначають, що за допомогою еквайрингу власникам бізнесу можна заробити більше. Ось яким чином:

  1. Зростання продажів. Тримачі карт — клієнти з високим рівнем доходу та великим розміром чека
  2. Зниження витрат. Немає необхідності нести виторг у банк або замовляти інкасацію.
  3. Зручність. Гроші одразу під рукою для оплати наступної партії товару
  4. Безпека. Гроші швидко зараховуються на рахунок без фальшивок та нестач.

Які умови пропонують українські банки

ПриватБанк пропонує такі умови: безкоштовне підключення, 1,8% за всіма картками + абонплата на місяць 400 грн. Також у них є знижка на абонплату за наявності активних послуг «Бонус Плюс» — 100 грн, «Оплата частинами» та/або «Миттєва розстрочка» — 100 грн. Знижка не перевищує 200 грн.

Також банк надає цілодобову підтримку. Найпотрібніші функції знаходяться в онлайн-помічнику Helper або боті:

  • перевірка транзакції;
  • онлайн-виписка;
  • зв’язок із банком;
  • замовлення термопаперу;
  • статус встановлення/ремонту POS-терміналу.

До того ж є ряд додаткових можливостей. Серед них — миттєва розстрочка, оплата за QR-кодом, Бонус Плюс, Розумні виписки, Дисконтний клуб, Мультимерчант, Сервіс «Чайові», Сервіс «Готівка на касі».

Пропозиція від Альфа-Банк Україна — 2% комісія та 300 грн на місяць абонплата. Серед особливостей свого еквайрингу у банку виділяють такі:

  • Сучасне обладнання, що дозволяє оперативно зараховувати гроші на розрахунковий рахунок
  • Регулярні звіти про проведені операції, що дозволить контролювати роботу підприємства
  • Цілодобова служба клієнтської підтримки
  • Індивідуальний підхід до вибору тарифів на проведення операцій за допомогою POS-терміналів.

Еквайринг від Банку Восток – вони встановлюють термінали для всіх типів карток та беруть комісію 2%, а також підключають інтернет-еквайринг.

Еквайринг для ФОП передбачає 1,8% комісії за кожну торгову операцію. Також банк пропонує безкоштовно відкрити картку Mastercard Debit Business, а ще — перерахування відшкодування на платіжну картку через онлайн-банк. Для інтернет-еквайрингу — 2,6% комісія за обслуговування, а також швидка інтеграція платіжного модуля та онлайн-підтримка.

Плата за обслуговування одного терміналу за місяць становить 300 грн.

Пропозиція від Ощадбанку — єдиний тариф для підключення еквайрингу з використанням бізнес-програми ОщадPAY на рівні 1,7% без додаткових платежів. Як умова банк вказує зарахування платежів з цього приводу в «Ощаді». Підключення програмного РРО протягом пілотного періоду безкоштовне.

Також банк включив сервіс фіскалізації безготівкових та готівкових оплат через ПРРО в ОщадPAY: ця програма для бізнес-клієнтів, нагадують у «Ощаді», дозволяє використовувати смартфон на базі Android, оснащений NFC, як торговий POS-термінал.

UKRSIBBANK встановлює POS-термінали, які дозволяють проводити оплату за товари та послуги платіжними картками міжнародних платіжних систем Visa International та Masteсard Worldwide. Ось які можливості це дає:

  • приймати до оплати за товари та послуги платіжні картки Visa та Mastercard, емітовані будь-яким банком
  • переглядати журнал операцій, проведених за поточний день
  • роздрукувати дублікат чека
  • в автоматичному режимі відправляти до банку журнал, проведений протягом транзакцій.

Комісія за проведення розрахунків, що стягується банком під час оплати рахунків клієнтів за операціями з платіжними картками МПС Visa, MasterCard — 2% від суми операції.

Щомісячна абонентська плата за розрахункове обслуговування клієнтів через термінальне обладнання – 350 грн.

ОТП Банк пропонує послуги інтернет-еквайрингу. Їхній тариф — платіжні картки VISA/Mastercard становить 2,5% за кожну операцію. Ось як це працює: покупець заходить на сайт клієнта (продавця) та вибирає необхідний товар/послугу/продукт. Далі він вводить необхідні дані щодо платіжної картки. Потім клієнт (продавець) отримує кошти на свій поточний рахунок.

ПУМБ також надає послуги еквайрингу. Серед своїх переваг у банку відзначають: безкоштовне підключення, оплата всіма картками Mastercard та Visa, брендування системи під магазин, технічна підтримка 24/7 та готові модулі під популярні CMS.

За кожен POS-термінал — від 300 грн. у місяць. Усі витрати надаються безкоштовно. Комісія — від 2% по всіх картах.

Райффайзен Банк пропонує такі умови — 2% комісія та 400 грн абонплата на місяць. Також вони мають інтернет-еквайринг з тарифом 2,2%.

Ось які особливості виділяють у банку: підключення до платіжного шлюзу 3D Secure, найбільш передового стандарту безпеки платежів, підтримка клієнтів, допомога в інтегруванні сайту з платіжним шлюзом, оплата за товари/послуги в будь-який зручний для клієнтів час у режимі 24/7, не виходячи з офісу тощо.

Пропозиція від Мегабанку — постійна консультаційна підтримка при роботі з платіжними картками; забезпечення необхідним технічним обладнанням; забезпечення витратними матеріалами (наклейками, стрічками, інструкціями тощо); закріплення менеджера з цієї послуги.

Обслуговування карток міжнародних платіжних систем Visa та MasterCard, емітованих будь-яким банком – 2,5%. Плата за оренду терміналу – 250 грн. на місяць.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: