Платіжна інфраструктура: які іноземні компанії з’явилися в Україні 2021 року

06 Січня 2022

Ми живемо у світі, в якому електронні платежі не знають меж: прості, швидкі й доступні кожному завжди та скрізь. І це дуже зручно. На платіжному ринку України наразі діє 36 платіжних систем, створених резидентами, та 15 міжнародних платіжних систем. Цього року платіжну інфраструктуру України поповнили нові міжнародні компанії. Banker.ua розкаже про новачків ринку та їхні плани на українському ринку.

Матеріал підготовлений для друкованої версії журналу Banker.

Головний Telegram-канал банкірів

JCB Payment System

У квітні 2021 року Нацбанк узгодив умови та порядок діяльності міжнародної карткової платіжної системи JCB Payment System. Компанія надаватиме в Україні послуги еквайрингу, видачі готівки та оплати товарів і послуг за платіжними картками системи.

Це вже п’ята в Україні міжнародна карткова платіжна система, при цьому її платіжною організацією є нерезидент. JCB Payment System є найбільшою платіжною системою Японії та одною з семи провідних платіжних систем світу. Вона посідає третє місце серед усіх карткових платіжних систем за кількістю точок приймання карток. Карта приймається більш ніж у 190 країнах та налічує понад 140 млн власників карток (включаючи інші продукти, пов’язані з платежами).

«Ми прагнемо відкривати нові двері, використовуючи новітні технології, а також демонструючи гнучкість щодо можливостей, що виникають, щоб надавати інноваційні продукти та послуги, які будуть відповідати швидко мінливим потребам наших клієнтів», — зауважив на офіційному сайті компанії Ітіро Хамакава, голова та головний виконавчий директор JCB Co., Ltd. та JCB International Co., Ltd.

Прихід провідного світового гравця розширить можливості отримання послуг на платіжному ринку України, сприятиме налагодженню тісніших відносин між Україною та Японією.

Paysera

Компанія литовського капіталу Paysera, що надає платіжні послуги, об’єднує місцеві литовські та закордонні банки, міжнародні платіжні системи, тому грошові перекази здійснюються у більш ніж 180 країнах світу в 30 валютах.

Платіжну картку Paysera VISA можна зв’язати з PayPal або іншими системами, які зазвичай приймають картки типу VISA.

Влітку 2021 року НБУ включив фінтех-компанію Paysera до Реєстру платіжних систем країни. Після технічної підготовки компанія зможе запропонувати швидші перекази в Україну та з України для приватних клієнтів, транзакції у гривні, євро, доларах США, а також конвертацію гривні та інших валют.

Paysera може співпрацювати з місцевими банками, тобто відкривати рахунок, виконувати системну інтеграцію, здійснювати перекази тощо. Компанія вже досягла угоди з Глобус Банком і веде переговори про відкриття рахунків у найбільших банках країни — ПриватБанку, Ощадбанку, Укргазбанку.

Генеральний директор Paysera LT Вітеніс Моркунас заявив, що компанія отримала акредитацію в особливий для України час. Країна обрала шлях західної інтеграції і наразі модернізує свою економіку, впроваджуючи необхідні для прогресу зміни, зокрема у фінансовому секторі. Перебуваючи тут, представники компанії відчувають підтримку й довіру центрального банку та інтерес людей до своїх послуг.

В Україні фінтех-компанія розраховує залучити клієнтів, які цінують свій час та хочуть зручно вирішувати свої повсякденні фінансові справи за допомогою смартфона чи планшета. Ще до акредитації компанія мала близько 25 000 українських клієнтів, але досі не могла надати їм деякі послуги, наприклад, трансакції у гривні. Тепер ситуація зміниться.

Крім того, дедалі більше українців роблять покупки в європейських інтернет-магазинах і використовують євро для оплати послуг, тому миттєві перекази в євро в європейські банки будуть дуже доречними.

Transfergo

Нацбанк вніс фінтех-компанію до Реєстру платіжних систем, учасників та операторів послуг платіжної інфраструктури України 27 жовтня 2021 року. TransferGo запустив перекази на картки всіх банків в Україні.

TransferGo — міжнародна компанія, що пропонує послуги переказу грошей з мінімальними комісіями. Обслуговує кілька десятків валют у 55 країнах світу та має офіси по всій Європі, зокрема у Лондоні, Вільнюсі, Берліні, Стамбулі та Варшаві.

Ліцензована та уповноважена платіжна установа TransferGo регулюється FCA (Управлінням з фінансового регулювання та нагляду Великобританії) та контролюється HMRC (Податково-митною службою), тому пропонує найвищі стандарти безпеки.

У компанії запевняють, що чи то постачальник послуг, чи то кінцевий користувач, немає жодних сумнівів у тому, що майбутнє міжнародних грошових переказів буде ґрунтуватися на цифрових рішеннях. Пандемія навчила всіх тому, що онлайн-досвід — це король, і немає причин міняти це після того, як будуть зняті обмеження. Клієнтам потрібен швидкий та легкий доступ до своїх служб грошових переказів, вони не хочуть стояти у довгих чергах чи отримувати непотрібні комісії. Швидше за все, це означатиме, що постачальники об’єднають свої послуги на основі цифрових технологій, тоді як клієнти мають ширший вибір доступних їм послуг.

А ще новий інвестбанк

Також цьогоріч на український ринок зайшов німецький інвестиційний банк Varengold. Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків (НКЦПФР) допустила до обігу в Україні його акції. Відповідне рішення було прийняте 17 листопада 2021 року.

Згідно з даними НКЦПФР, загальна кількість іноземних цінних паперів, допущених на вітчизняний ринок, досягла 86.

Зазначимо, банк Varengold заснований у 1995 році в Гамбурзі, має офіси в Лондоні та Софії. Головним напрямом діяльності є інвестиційний банкінг.

Член ради директорів Франк Оттен, розповідаючи про завдання банку та зобов’язання Varengold у галузі ринкового банкінгу, заявив, що  їхня робота — надати людям доступ до капіталу та банківських послуг швидко і легко. Ось чому вони фінансують торгові майданчики та підтримують їхнє швидке та успішне зростання.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: