Де оформити овердрафт: огляд кращих пропозицій

18 Листопада 2020

Сьогодні українські банки активно пропонують послугу овердрафту як для юридичних, так і для фізичних осіб. Однак поки ця послуга не набула широкого поширення. А даремно! У деяких випадках овердрафт може стати справжнім порятунком для бізнесу або сім’ї. Banker.ua розбирався, чим кредит відрізняється від овердрафту і де його краще оформити.

Овердрафт або кредит: що вибрати?

Овердрафт дослівно перекладається як “перевитрата”, тобто це сума коштів, яка потрібна користувачеві понад наявного бюджету. Іншими словами, овердрафт – це той же кредит, який видається банком на заздалегідь обумовлених умовах: сума кредиту, процентна ставка, терміни повернення і т. д.

Щоб краще зрозуміти, як працює овердрафт, розглянемо простий приклад. Наприклад, користувач банку збирається придбати новий холодильник і оплачує покупку з кредитної картки. Навіть якщо на даний момент коштів на карті недостатньо, платіж все одно буде здійснено. Як тільки кошти надійдуть на карту, банк автоматично спише суму перевитрати. Це і є овердрафт.

Овердрафт має масу переваг:

  • не потрібно оформляти додаткову кредитну карту. Досить використовувати свою зарплатну карту;
  • овердрафт підключається до карти один раз і діє постійно;
  • банк буде автоматично списувати кошти з картки в рахунок погашення боргу. Користувачеві не потрібно турбуватися про прострочення по платежах;
  • переплати по овердрафту завжди мінімальні, набагато нижче, ніж при звичайному кредиті.

Розглянемо основні відмінності кредиту від овердрафту

Овердрафт Банківський кредит
Діє для дебетових карт Тільки для кредитних карт
Повернення грошей має бути здійснено протягом місяця Повернення коштів може бути здійснено протягом декількох тижнів або місяців
Сума овердрафту не може бути вище середньомісячного доходу Кредит може перевищувати середньомісячний дохід у кілька разів
Овердрафт гаситься одноразово Кредит гаситься рівними частинами протягом певного проміжку часу
Відсоток по овердрафту вище, але так як овердрафт гаситься відразу, то переплата в результаті невелика Процентна ставка зазвичай нижче, але через тривалість кредиту переплата виявляється вище

Тому овердрафт може стати відмінним рішенням для бізнесу і роздрібних користувачів, коли грошей не вистачає на конкретну покупку. При цьому сума перевитрати відносно невелика.

Де оформити овердрафт

«ПриватБанк» пропонує овердрафт для бізнес-клієнтів на термін до 1 року. Процентна ставка в гривні становить 11% річних, а сума овердрафту дорівнює сумі, яка щомісяця надходить на рахунки підприємства, відкритого в «ПриватБанку». Комісія становить від 0,25 – 1% у гривні.

Український бізнес-банк ПУМБ реалізує програму овердрафт «Легкий». Для клієнтів доступний овердрафт до 2 млн грн, а термін дії становить 1 рік. Рішення про видачу овердрафту приймається протягом 3 днів, а ставки встановлюються індивідуально.

Програму овердрафту для малого та середнього бізнесу пропонує і «Правекс Банк». Максимальна сума овердрафту становить 750 тис грн, а термін дії – 12 місяців. Оновлення програми овердрафту відбувається кожні 30 днів. Фіксована річна ставка становить 18%, а одноразова комісія позначена на рівні 1%.

«Укрексімбанк» пропонує кредит «Овердрафт» у розмірі до 60% від щомісячних надходжень на рахунок банку. Процентна ставка в гривні становить 14,60%. Овердрафт видається під заставу ліквідного майна.

Овердрафт для малого та середнього бізнесу надає також «Альфа-банк». Максимальний ліміт овердрафту становить 7,5 млн грн без застави і до 20 млн грн із заставою, в якості якого виступає нерухомість/транспорт підприємства/обладнання. Фіксована процентна ставка коливається від 13,8% до 19,5%. Комісія становить 0,9%. Термін дії овердрафту – 12 місяців. Також банк залишає за собою можливість збільшення або зменшення ліміту овердрафту, в залежності від щомісячних надходжень на рахунок, відкритий в банку.

Державний «Ощадбанк» також реалізує програму овердрафт для фінансування малого та середнього бізнесу. Сума овердрафту встановлена на рівні 100% від щомісячних надходжень на рахунок власника. Річна процентна ставка становить 14%, а комісія при видачі овердрафту встановлена на рівні 0,5%. Варто зазначити, що максимальна сума кредиту без застави становить 10 млн грн.

«Райффайзен банк Аваль» пропонує овердрафт під 14,45% річних, а максимальна сума кредиту становить 4,5 млн грн. Одноразова комісія становить 1%, а термін кредитування встановлений на рівні 36 місяців.

«Банк Кредит Дніпро» пропонує простий овердрафт для малого та середнього бізнесу. Максимальна сума овердрафту становить 1 млн грн. Комісія за оформлення відсутня, а процентна ставка встановлюється індивідуально для кожного клієнта.

«ОТП Банк» пропонує кілька видів овердрафту для малого та середнього бізнесу. У класичному варіанті максимальна сума овердрафту становить 2 млн грн, а термін дії кредиту встановлений на період в 1 рік. Комісія за користування овердрафтом встановлюється індивідуально. Інші умови овердрафту можна дізнатися безпосередньо в банку.

Овердрафт може стати ідеальним рішенням для бізнесу або роздрібних користувачів для здійснення невеликих важливих покупок. При цьому переплати по кредиту будуть мінімальними, що вкрай важливо для підприємців і сімей.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: