Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Відновлення економіки й активізація шахраїв: огляд соцмереж експертів із 1 по 7 травня
Святковий тиждень не міг не відбитися на настроях українців. Експерти все частіше писали про відновлення економіки країни, зміцнення курсу гривні, кадрові перестановки в “Нафтогазі”, а також обговорювали інші теми. Banker.ua розбирався, про що писали банкіри і фінексперти, поки вся країна відпочивала.
Ерік Найман про відновлення економіки країни
Керуючий партнер інвестиційної компанії HUGS’FUND Ерік Найман написав про те, що щомісячне опитування в мережі показало, що песимістичні настрої щодо розвитку економіки України змінилися на більш оптимістичні.
“Можливі причини реваншу оптимістів: курс гривні стабілізувався, попереду пом’якшення локдауну, Україна змогла успішно розмістити єврооблігації, очікування хорошого врожаю агропродукції, оптимізм у світовій економіці», — написав Ерік Найман.
Баланс сил оптимістів і песимістів залишається на користь перших ось уже 4 місяці поспіль.
Олег Гороховський про активізацію шахраїв
Співзасновник monobank Олег Гороховський поділився на своїй сторінці в Facebook інформацією про посилення активності шахраїв.
«Наші аферисти, які весь час придумують нові варіанти дзвінків «Служби безпеки» банків, щоб вивудити у клієнтів дані їх карт, звичайно, задовбали всіх своїм промислом, але вони як настирливі мухи, яких досить легко позбутися», — написав він.
Але ось американські злочинці вийшли на новий рівень професіоналізму і оббирають до нитки брокерів, надсилаючи фейкові прогнози і рекомендації з купівлі акцій.
Детальніше в пості банкіра.
Богдан Данилишин про відновлення бюджетної сфери
Доходи в держскарбницю в квітні поточного року перевищили всі очікувані і прогнозовані максимуми, стверджує Богдан Данилишин.
«Виконання планових показників по надходженнях від митниці склало 107,8% (2,2 млрд грн), від податкових органів – 109,4% (3,1 млрд грн). У той же час менше запланованого обсяг прибутку Національного банку до перерахування до Державного бюджету України (фактично перераховано 24,4 млрд гривень в порівнянні з 33 млрд гривень відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2021 рік») зумовив недовиконання загального фонду держбюджету в квітні на 3,1% (або 3,0 млрд гривень)», — написав експерт.
Разом з тим, за результатами січня-квітня 2021 року, незважаючи на посилені карантинні обмеження, виконання індикативного плану надходжень до держбюджету склало 102,3% (6,9 млрд грн), головним чином за рахунок перевиконання плану платежів, контрольованих податковими органами – на 10,7 млрд грн або + 6,9% до плану (27,7 млрд грн або + 20,1% до січня-квітня минулого року), у тому числі надходження податку на додану вартість. Відшкодування ПДВ у січні-квітні 2021 року склало 50,0 млрд гривень.
Детальніше в пості експерта
Олена Коробкова про поліпшення комунікацій банків
28 квітня 2021 року НАБУ провела онлайн-зустріч з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб з обговорення актуальних питань, які виникають під час перевірок Фондом дотримання банками норм законодавства з питань гарантування вкладів. Зокрема на зустрічі був представлен огляд результатів перевірок попередніх років (2018, 2019 та 2020).
“Статистика говорить, що кількість банків, які не мали порушень в ході перевірок, збільшилася майже вдвічі, тобто простежується позитивна динаміка і це важливий результат якісної роботи Фонду з банками і постійної комунікації, яку забезпечує НАБУ», — написала виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
Більш докладніше про це в пості експерта.
Віктор Скаршевський про ситуацію навколо ” Нафтогазу”
“Раптово Андрія Коболєва звільнили з посади керівника НАК «Нафтогаз» і замінили на Юрія Вітренка. Це може обернутися більш виграшним становищем для обох. Ось тільки не для кишень звичайних українців, адже зниження цін на газ чекати не доводиться. Зробити це не дадуть монополії і МВФ», — написав експерт.
Детальніше про ситуацію навколо найбільшого газовидобувного підприємства в інтерв’ю експерта.