Україна виходить з кризи: огляд соцмереж експертів з 26 по 30 квітня

30 Квітня 2021

Поточний тиждень радує українців не тільки теплою весняною погодою, а й фінансовими новинами. Експерти стверджують, що й Україна, і світ у цілому виходять із кризи, яка була викликана епідемією коронавірусу. Banker.ua зібрав найцікавіші та найактуальніші пости банкірів, економістів і фінекспертів, якими вони ділилися у своїх соціальних мережах цього тижня.

Кирило Шевченко про переговори з МВФ

Голова НБУ Кирило Шевченко написав, що у Вашингтоні завершилися весняні збори МВФ та Світового банку. Експерти обговорювали вихід світової економіки з кризи, зростання інфляції, а також торкнулися теми нівелювання проблем і збитків, які були нанесені епідемією коронавірусу.

За підсумками 2020 року скорочення глобальної економіки склало 3,3%, що виявилося навіть на 1,1 г/п менше, ніж прогнозувалося в жовтні. Це пов’язують з пом’якшенням карантину, адаптацією економік і вакцинуванням.Прогнозується, що 2021 році глобальна економіка зросте на 6%, а в 2022-му – на 4,4%. У середньостроковій перспективі очікується вихід на рівень зростання до 3,3%», — написав Кирило Шевченко.

 Обговорення торкнулося також й України. За словами чиновника, українським банкірам вдалося досягти певного взаєморозуміння з МВФ.

«З МВФ та Світовим банком ми домовилися продовжувати діалог для розвитку двостороннього співробітництва та реалізації спільних ініціатив, здійснювати реформи для розвитку фінансового сектора України, позиціонування Національного банку України як надійного та прогресивного регулятора”, – заявив Кирило Шевченко.

Більше подробиць в пості експерта.

 

Віталій Шапран про ситуацію з ” Нафтогазом”

Досі експерти не можуть дійти єдиної думки про законність звільнення голови “Нафтогазу”. Полеміка переросла в обговорення ефективності управління одним із найбільших промислових підприємств України.

“Є інша сторона питання – ефективність управління Державною компанією та її роль у соціально-економічній сфері країни. Збитковість, питання до обґрунтованості цін на газ, та інші недоліки, які можуть впливати на макроекономіку, звільнення разом з НР – це все хороший управлінський приклад для інших управлінських команд», — написав член Ради НБУ Віталій Шапран.

За даними експерта, частка державного сектора економіки у ВВП становить приблизно 12%, вплив цього сектора на податкові платежі десь 20-25% від податкових платежів, плюс дивіденди, які перераховуються до бюджету, і при збитковій роботі яких немає. Отже, зростання ефективності управління державними компаніями – це добробут 20-25% від офіційно працюючих (3-4 млн осіб), підсумував Віталій Шапран.

Детальніше про ситуацію в пості експерта.

 

Сергій Фурса про порівняння України з Ганою

Інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital, аналітик Сергій Фурса обурився, що західні колеги та інвестори вважають розвиток України на рівні з Ганою, де досі проживають дикі племена.

“Україна взяла в борг на зовнішніх ринках під 6,875%. Це ринкова ставка для України. Це десь між Ганою та Єгиптом за рівнем вартості боргу. Так оцінюють Україну в Лондоні і Нью-Йорку. Так оцінюють люди з грошима”, – написав експерт.

Звільнення голови НАК “Нафтогаз” тільки зміцнило таке уявлення про Україну в очах інвесторів, упевнений Сергій Фурса. За словами експерта, в середу Кабмін в порушення закону звільнив голову Нафтогазу, тим самим руйнуючи незалежний інститут і реформу ринку газу, яку проводили спільно із західними партнерами, і в яку був залучений особисто президент Байден. Діючи точно так, як діють у країнах між Ганою і Єгиптом.

“Якщо ви поводитеся як дикі племена, якщо ви виглядаєте як дикі племена, якщо ви поважаєте верховенство права як поважають його в середньостатистичній африканській країні, то ви і є середньостатистична африканська країна. Яку за безглуздою випадковістю занесло до Європи”, – написав експерт.

Детальніше в пості.

Михайло Кухар про зміцнення гривні

«20-26 квітня гривня різко зміцнилася з 28,12 до 27,83 UAH/USD (+1%). Щодо євро курс виріс з 33,73 до 33,63 (+0,3%) UAH/EUR. Після трьох тижнів підвищеної нервозності на валютному ринку через ескалацію військового конфлікту-очікування основних операторів стабілізувалися і Гривня повернулася назад до ревальваційного тренду», – написав Михайло Кухар.

Експерт нагадав, що в четвер, 22 квітня, був опублікований наказ Міноборони РФ про відведення військ з українських кордонів. Після чого всі три наступні торгові дні гривня продовжувала зміцнюватися. У той же час, відновлення котирувань єврооблігацій України ще з другої половини квітня вже вказувало на поліпшення очікувань великих міжнародних операторів щодо ситуації в нашій країні.

“Попит на валюту продовжує підтримувати Citibank, який обслуговує рахунки нерезидентів. Але темпи їхнього виходу з гривневих ОВДП, що зросли на “передвоєнній нервозності” портфельних інвесторів, минулого тижня істотно сповільнилися. Так, якщо за 1-20 квітня їхгій відтік становив у середньому -$15 млн, то зараз він знизився до всього -$8,2 млн», — написав експерт.

Детальніше в пості.

 

Петро Чернишов про підтримку Kyiv School of Economics

Компанія “Фармак” допомогла облаштувати Корпуси Kyiv School of Economics. Про це повідомив Петро Чернишов, член Наглядової ради компанії.

“Компанія “Фармак” направила $500 000 на розвиток Kyiv School of Economics. Конкретно: на облаштування навчальних корпусів нового кампуса, а також на посилення існуючих і запуск нових освітніх програм. Важливо розуміти – ця інвестиція, можливо, ніколи не повернеться “Фармаку”, – але, швидше за все, багато разів повернеться Україні та її жителям”, – написав експерт.

Детальніше про соціальні програми та інвестиції в пості Петра Чернишова.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: