Banker Review: огляд соцмереж експертів з 30 листопада по 4 грудня

04 Грудня 2020

Перший тиждень грудня видався багатим на події. В Україні прийняли рішення не саджати за корупцію, а жорсткий карантин, який може бути введений в країні найближчим часом, пом’якшить інфляційне навантаження на бюджет країни. Про що говорили експерти у своїх соціальних мережах за минулий тиждень, з’ясовував Banker.ua.

Віктор Скаршевський та азартні ігри

Фінансовий аналітик Віктор Скаршевський підрахував, що Комісія з регулювання азартних ігор і лотереї може принести до держбюджету доходів в 64 рази більше, ніж потрібно на утримання всіх членів відомства. Іншими словами, доходи в держскарбницю від легалізації азартних ігор перевищать 7,4 млрд грн на рік, при тому, що утримання комісії обійдеться Україні в 115,9 млн грн.

“Доходи від легалізації грального бізнесу могли бути ще в цьому році, якби депутати не затягнули процес прийняття відповідних законів і не йшли на поводу у тіньовиків. І ще в 2020 році бюджет міг би отримати 4,4 млрд грн, що в умовах поточної бюджетної кризи було не зайвим. А так бюджет 2020 року не отримав від легалізації грального бізнесу жодної копійки”, – написав Віктор Скаршевський на своїй сторінці в Facebook.

Як пише експерт, важливо, щоб вже найближчим часом депутати ефективно вибудували процес взаємодії з Мінфіном і нарешті узаконили азартні ігри в Україні.


Віталій Шапран виступає “за жорсткий карантин”, але не в грудні

Віталій Шапран, член Ради Національного банку України, впевнений, що жорсткий карантин допоможе знизити інфляційне навантаження на бюджет країни і виступає за введення обмежувальних заходів. Єдине, такі заходи мають бути запроваджені після святкування Нового року, адже традиційно з 2 січня по 20 січня роздрібна та оптова торгівля затихають. А ось введення карантину до новорічних свят загрожує серйозними збитками для малого, середнього і великого торгового бізнесу.

“Обмеження роздрібної торгівлі та діяльності установ сфери послуг, орієнтовані на населення, швидше за все, призведуть до помітних економічних втрат. У свою чергу, активність в роздрібних галузях і на транспорті з 1 січня знижується до нульового рівня і потім поступово відновлюється до 10-19 січня. Думаю, що економічно карантин не так істотно торкнеться населення і бізнес, якщо буде введений в період з 1 по 20 січня“, – написав Віталій Шапран.

Однак останнє слово в питанні введення карантину має залишитися за медиками. Саме вони повинні сказати, в який момент введення карантину стане найбільш прийнятним і дозволить ефективно надавати допомогу хворим.

Сергій Фурса і “милосердне правосуддя”

Депутати Верховної Ради прийняли рішення не карати суворо за корупцію і відмивання грошових коштів. І якщо раніше пропонувалося ввести кримінальну відповідальність за крадіжку державних грошей, то зараз корупціонери можуть відбутися легким переляком – доганою або штрафом.

“В рамках відчайдушної і безкомпромісної боротьби з корупцією депутати прийшли до компромісу про пом’якшення покарання за корупцію. Тепер за брехню в декларації нікого не саджатимуть у в’язницю. І депутати, і корупція залишилися задоволені компромісом. Та й справді, хіба корупція – це проблема в Україні? Придумали ще! Корупцію вже перемогли. Тепер можна розслабитися“, – написав Сергій Фурса.

Олег Гороховський і банківський маркетинг

Засновник monobank Олег Гороховський вирішив поділитися своїм баченням ефективного банківського маркетингу. На своїй сторінці в Facebook він розписав, як саме дивиться на бізнес очима покупця і чому його поради можуть бути корисні не тільки банківським маркетологам, але і всім підприємцям.

Експерт вчить, як правильно формувати ціни і чому так важливо писати 9,99 грн замість 10 грн., а в деяких випадках можна і тисячу не дописати.

“Дуже часто ціна продукту визначена некоректно. Можливо, треба подивитися на витрати (це не до мене – витрати добре відчуваєш, коли всередині), а я дивлюся на простоту ціноутворення і маркетингову подачу вартості. Десь треба писати 9,99 замість 10, а десь 100 грн. на місяць замість 2400 гривень, десь комісія у відсотках, десь в абсолютному вираженні. Тут багато нюансів і великі резерви”, – написав Олег Гороховський.

Також банкір вчить чітко розділяти стратегію і місію, план роботи і план прибутку. Адже тільки так можна потрапити на сторінки Forbes.

Дмитро Рибаков та “смерть малого бізнесу від коронавірусу”

Фінансовий аналітик і колишній співробітник Української Національної академії наук Дмитро Рибаков підрахував, що від епідемії коронавірусу “помре” більшість представників малого бізнесу. Адже введення локдауну фактично знищить малий бізнес, який займає понад 11% ВВП і щорічно приносить до бюджету країни близько 425 млрд.грн.

Всесвітній валютний фонд відмовився допомагати Україні і викреслив країну з програми Emergency Finance. Водночас дефіцит у бюджеті вже перевищив 300 млрд.грн. Введення жорсткого карантину знищить малий бізнес і позбавить казну значної частини податкових відрахувань.

“Що уряд пропонує натомість? Аж 8 тис грн компенсації – і то, тільки тим ФОПам, які першим КВЕД мають те, що визначено урядом як зона ризику. Ну, ще 2 тис грн на дитину …

При тому, що оренду доведеться платити за будь-яких обставин – а для середньозваженого ресторатора в Києві це 50-75 тис грн в міс. У Львові та Одесі – на третину нижче”, – написав Дмитро Рибаков.

Тому сьогодні доля малого бізнесу в Україні висить на волосині. Підприємці просто не переживуть ще одного локдауну, який поховає їх бізнес під купою обмежень і заборон.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті: