Рецесія безпрецедентної глибини: експерти Fitch розповіли про долю США, ЄС і Британії

Найгірше цього року почуватиметься єврозона, попереджають аналітики Fitch..

У 2020 році світовий ВВП скоротиться на 3,9%: вперше за період після Другої світової війни слід очікувати рецесії світової економіки «безпрецедентної глибини», передає Banker.ua з посиланням на квітневий звіт агентства Fitch.

Так, згідно з даними, опублікованими в оновленій доповіді Global Economic Outlook, в 2020 році падіння світового ВВП сягне 3,9%. При цьому економіка єврозони «просяде» на 7%, британська впаде на 6,3%, а американська – на 5,6%.

При цьому в попередній доповіді Fitch, яку було опубліковано лише 3 тижні тому, падіння світового ВВП прогнозувалося на рівні 1,9%. Економіка єврозони, за розрахунками експертів агентства, повинна була впасти на 4,2%, Великобританії – на 3,9%, а США – на 3,3%.

За словами головного економіста Fitch Брайана Култон, в 2020 році світу слід готуватися до рецесії «безпрецедентної глибини». Причому найгірше прийдеться єврозоні: тут обмежувальні заходи, введені на тлі COVID-19, завдали серйозного удару по економіках країн вже в першому кварталі поточного року.

Так, ВВП Італії, згідно з прогнозом аналітиків агентства, в 2020 році впаде на 8%. У першому кварталі економічний спад в країні зафіксовано на рівні 5%. Приблизно таких же втрат в січні-березні зазнали Франція і Іспанія. А ось прогноз Fitch для Німеччини став менш негативним: країна проводить м’якшу «карантинну політику», ніж її сусіди, а також «безпосередньо відчуває на собі наслідки відновлення економіки Китаю».

При цьому агентство різко погіршило прогнози на 2020 рік для РФ, Туреччини, ПАР, Мексики та Бразилії.

Аналітики Fitch попереджають, що жодній країні в умовах нинішньої кризи не вдасться уникнути руйнівних для економіки наслідків пандемії.

Читайте також: Після карантину економіка завалиться? Всі говорять про кризу восени, нас точно чекає колапс?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що аналітики Fitch Ratings погіршили прогноз по банківському сектору України та ще шести пострадянських країн, які постраждають через зниження економічної активності, викликаної пандемією коронавірусу.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)