НБУ оприлюднив результати стрес-тестування держбанків: які потребують капіталу

Потреба «Укрексіму» у капіталі за базовим макроекономічним сценарієм на 1 січня зафіксована на рівні 1,267 млрд гривень, а за несприятливим – 14,926 млрд гривень.

Згідно з оцінкою стійкості, станом на 1 січня 2021 року з усіх держбанків України додаткового капіталу не потребували «Приват» і «Укргазбанк», передає Banker.ua з посиланням на матеріали Finbalance.

За даними НБУ, стрес-тестування українських банків проводилося відповідно до двох макроекономічних сценаріїв – базового та несприятливого. У ході оцінювання регулятор оцінював вплив на капітал та надходження банку кредитного, валютного та процентного ризиків.

Стрес-тест станом на 1 січня показав, що «Укргазбанк» не вимагає залучення додаткового капіталу, і все завдяки рекордному прибутку, який фінустанова протягом 11 місяців цього року наростила майже в 5 разів (до 3,477 млрд гривень).

Також стрес-тест не виявив потреби в допкапіталі у «Приватбанку», який із січня до жовтня поточного року задекларував прибуток на рівні 23,8 млрд гривень (нинішній показник не набагато перевищує торішній, що склав 22,85 млрд грн).

Головний Telegram-канал банкірів

Водночас, потреба «Укрексімбанку» у капіталі станом на 1 січня зафіксована на рівні 1,267 млрд гривень (за базовим макроекономічним сценарієм) та 14,926 млрд гривень (за несприятливим). При цьому «з урахуванням здійснених заходів», на 30 червня 2022-го, потреба фінустанови в допкапіталі не очікується.

«Ощадбанк», за результатами стрес-тесту, також потребує додаткового капіталу: при несприятливому макроекономічному сценарії банку потрібен показник Н2 27,5% (при фактичному станом на 1 січня – 19,0%) та Н3 – 26,0% (фактичне значення нормативу на початку року заявлено лише на рівні 13,14%). Станом на 1 грудня фактичні показники були задекларовані на рівні 17,8% та 14,1% відповідно.

З урахуванням здійснених та запланованих заходів, зазначають у «Ощаді», станом на 30 червня 2022-го банку потрібен показник Н2 на рівні 13,7%, а Н3 – 9,9%.

Читайте також: Багаті стають багатшими: як влаштований ринок інвестицій в Україні і чому краще інвестувати у свій бізнес

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що найприбутковішим банком України за підсумками перших 10 місяців 2021 року став державний «Приват», який заробив із січня до жовтня 23,801 млрд гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)