Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Ринок нафти бурхливо відреагував на новий звіт API: дані торгів
Зростання запасів сировини в США перевершило очікування аналітиків: оптимістів у лавах інвесторів поменшало.
У середу ціни на нафту відреагували на новий звіт API зниженням після помітного зростання напередодні: в обід Brent торгується нижче $80 за барель, повідомляє Banker.ua.
За даними, представленими Американським інститутом нафти, обсяги сировини у сховищах Сполучених Штатів в останній тиждень грудня скоротилися на 6,4 млн барелів. При цьому запаси дистилятів і бензину 27-31 грудня зросли на 4,4 млн барелів і 7,1 млн барелів відповідно.
Офіційну «нафтову статистику» буде представлено Міненерго США в середу: на думку експертів, які брали участь в опитуванні S&P Global Platts, відомство вкаже на скорочення запасів сировини на 4,4 млн барелів.
Значне зростання запасів «чорного золота», яке перевершило очікування експертів, скоротило кількість оптимістів у лавах інвесторів.
5 січня реакцією на звіт API стало зниження нафтових котирувань в межах 0,16-0,23%: Brent вдень у середу торгується на рівні $79,87 за барель, тоді як вартість WTI станом на 12:35 опустилася до $76,81.
Минулого року найбільш помітне зростання цін на сировину було зафіксоване у жовтні: на початку IV кварталу 2021-го північноморська нафтова суміш торгувалася на рівні $86,7 за барель, тоді як вартість техаської нафти сягала $85,41.
Таке помітне підвищення цін, за даними Reuters, було викликане відновленням попиту на енергоносії у міру виходу багатьох країн із жорсткого карантину.
Варто також зазначити, що за підсумками вчорашнього засідання ОПЕК+ було вирішено зберегти нинішню політику: Організація затвердила підвищення видобутку сировини у лютому на 400 000 б/д.
Альянс підтвердив свій намір поступово нарощувати виробництво на тлі відновлення споживання після краху, спровокованого «коронакризою», завдяки чому нафтові котирування 4 січня кинулися вгору.
Крім того, цього року ОПЕК+ допускає надлишок сировини на ринку на рівні 1,4 млн б/д, прогнозуючи найвищий рівень профіциту в березні 2022-го, у квітні та листопаді (базовий сценарій).
У той же час, висока невизначеність на ринку змусила Альянс скласти ще два прогнози щодо зростання попиту: згідно з «високим сценарієм», зростання показника в поточному році очікується до 101,1 млн б/д (+4,4 млн б/д), тоді як згідно з «низьким сценарієм», попит у 2022-му досягне 100,3 млн б/д з надлишком в 1,8 млн б/д.
Наступна зустріч ОПЕК відбудеться на початку наступного місяця, 2 лютого.
Читайте також: Хто кого купив: огляд головних банківських угод 2021 року
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 2021-й виявився для нафтового ринку найкращим з 2009 року: зростанню цін на «чорне золото» сприяло поновлення ділової активності та ослаблення карантинних обмежень на тлі активної вакцинації населення провідних країн проти COVID-19.
Коментарі (0)