Ринок ОВДП: в НБУ пояснили, чому напливу нерезидентів в 2021-му не буде

Наприкінці 2020 року низькі ставки й оптимізм, пов’язаний з подоланням пандемії, забезпечили повернення нерезидентів в українські ОВДП, зазначають в НБУ.

Інтерес іноземних інвесторів до українських держоблігацій відновився, але значного зростання ОВДП-портфеля нерезидентів в 2021 році не буде. Такий прогноз під час вчорашньої прес-конференції озвучив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій, передає Banker.ua з посиланням на матеріали Finbalance.

Колосального зростання ОВДП-портфеля нерезидентів цього року не передбачається: показник 2021-го буде поступатися даними, зафіксованим в 2019 році, зазначають в НБУ.

Так, за словами Юрія Гелетія, в передкризовий 2019-й обсяг інвестицій нерезидентів в українські облігації внутрішньої держпозики зріс з 6,35 млрд до 115,8 млрд гривень.

З початку ж поточного року ОВДП-портфель іноземних інвесторів збільшився до 101,2 млрд гривень (з 85,3 млрд): приплив капіталу з боку нерезидентів в останні тижні сповільнився.

На думку заступника голови Нацбанку, дана тенденція обумовлена ​​як ситуацією навколо співпраці України з МВФ, так і очікуваннями інвесторів, пов’язаними зі зростанням прибутковості на світових ринках.

Колега Гелетія, Дмитро Сологуб, при цьому розповів, як змінилася поведінка іноземних інвесторів в 2021 році. Так, зазначає він, якщо в 2019-му нерезиденти купували переважно довгі папери, то сьогодні вони переключилися на облігації з терміном обігу 1-2 роки (80% вкладень з початку року).

За словами Сологуба, прибутковість за одно- дворічними паперами значно впала, в подальшому ж ситуація залежатиме від оцінки інвесторами як світової фінансової ситуації, так і ризиків в Україні.

Читайте також: Банкомат «зажував» картку: як мені її відновити?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що під час ОВДП-аукціонів 2 березня Мінфін залучив до держбюджету 11 499 196 460,12 гривень: відомство пропонувало інвесторам як гривневі папери, так і облігації, номіновані в доларах.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)